Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 143 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Francja 19+ arrow Francja: chaos i anarchia
Sunday 29 March 2020 18:10:46.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
Francja: chaos i anarchia Drukuj Email
Wpisał: Le Figaro   
24.03.2020.

Francja: chaos i anarchia

https://wolnosc24.pl/2020/03/24/francja-w-dobie-koronawirusa-chaos-i-anarchia/


Francja wprowadziła restrykcyjne zakazy dotyczące wychodzenia z domów w związku z pandemią koronawirusa. Mimo to na przedmieściach wielkich aglomeracji panuje anarchia a służby są bezradne. Mają bowiem problemy nawet z dostaniem się na te tereny.

Na przedmieściach rządzą obecnie przemytnicy, dilerzy narkotyków, chuligani i przestępcy wywodzący się ze środowiska imigrantów. Jak informował portal ACTU17, w nocy z soboty na niedzielę w podparyski Seine-Saint-Denis dochodziło do dantejskich scen. Miejscowość została bowiem zdominowana przez młodociane bandy, które napadają na strażaków, policjantów i przedstawicieli służb medycznych. Nie jest to jednak odosobniony przypadek.

W sobotę, mimo licznych podpaleń, pobić i aktów wandalizmu dokonanych przez migrantów, służby nie były w stanie interweniować. Z relacji funkcjonariuszy wynika, że napastnicy byli zdeterminowani, aby jak najdotkliwiej zranić – a nawet zabić – mundurowych.

W Aulnay-sous-Bois dwudziestu młodocianych przestępców zorganizowało zasadzkę na policjantów. Tam jednak funkcjonariusze zdołali odeprzeć atak i zatrzymać sześciu z nich.

Dziennik „Le Figaro” alarmuje, że „poza przestępstwami policja odnotowuje wiele przypadków nierespektowania przepisów wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa”. Mimo zakazów wciąż otwarte są bary i inne miejsca rozrywki, a ludzie organizują zgrupowania. Ponadto jakakolwiek interwencja policji wiąże się z atakiem słownym lub nawet fizycznym na funkcjonariuszy. Francuska gazeta podkreśla, że „epidemia ukazuje kryzys we wrażliwych dzielnicach”. Według dziennika, nikt nie powinien być tym zaskoczony.

– Osobnicy będący w mniejszości, uważają, że stoją ponad prawem. A każda interwencja policji jest dla nich pretekstem do konfrontacji – stwierdził sekretarz generalny związku Synergie-Officiers, Patrice Ribeiro.

W zeszły wtorek francuscy policjanci zostali zaatakowani przez pięćdziesięciu młodych ludzi, którzy zorganizowali w centrum jednego z miast grilla z pokazem fajerwerków. Kolejnego dnia w okolicach Lyonu, funkcjonariuszy zaatakowało kilkunastu młodych imigrantów, którzy imprezowali na jednym ze skwerów. W Massy i Savigny-sur-Orge także doszło do bijatyki między policją a młodocianymi chuliganami.

Źródła: Le Figaro/PCh24.pl

Zmieniony ( 24.03.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.