Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 43 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow świrus w koronie - strona polityczna i duchowa arrow Szwecja "przeprasza" ofiary szczepionki przeciwko świńskiej grypie
Wednesday 04 August 2021 00:49:02.40.
W Y S Z U K I W A R K A
Szwecja "przeprasza" ofiary szczepionki przeciwko świńskiej grypie Drukuj Email
Wpisał: Szwedzki minister Göran Hägglund   
26.03.2020.

Szwecja przeprasza ofiary szczepionki przeciwko świńskiej grypie

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/szwecja-przeprosi-ofiary-szczepionki-przeciwko-swinskiej-grypie-2020-03


W związku z kolejną wywołaną przez WHO i media pandemią oraz planowanymi masowymi szczepieniami chcielibyśmy przypomnieć sytuacje związaną z pandemią N1H1 oraz jej konsekwencjami dla zaczepionych. W tym celu przypominamy informacje z 2013 roku, abyśmy nie popełniali tych samych błędów i wyciągnęli wnioski z tragicznych konsekwencji masowych szczepień pandemicznych z 2009 roku.

===================

Artykuł Rzeczypospolita z 2013 roku:

Szwedzki minister spraw społecznych Göran Hägglund powiedział, że jest gotów publicznie przeprosić wszystkich, którzy cierpieli z powodu narkolepsji po podaniu szczepionki przeciwko świńskiej grypie.

Göran Hägglund zapowiedział, że osoby, u których udowodniono, że to właśnie szczepionka spowodowała narkolepsję, otrzymają odszkodowania. Warunkiem jest wystąpienie tego schorzenia w ciągu ośmiu miesięcy po podaniu szczepionki.

Przeprowadzone w Szwecji badania dowiodły, że podanie szczepionki Pandemrix miało bezpośredni związek z wystąpieniem narkolepsji w 88 z 93 przypadków tego zaburzenia snu. Występowało ono przede wszystkim u dzieci i młodzieży poniżej 21 roku życia.

Wiadomo także, że wiele przypadków narkolepsji mogło nie zostać zdiagnozowanych z powodu niewielkiej wiedzy na temat tej choroby i rzadkiego jej występowania (na narkolepsję cierpi od 0,03 do 0,16 proc. populacji)

Podczas paniki w 2009 roku, która opanowała niemal cały świat z powodu coraz liczniejszych przypadków zachorowań na świńską grypę, Szwecja zdecydowała się zaszczepić wszystkich  swoich obywateli przeciwko tej chorobie.

Od sierpnia 2010 roku co najmniej 12 krajów zgłosiło przypadki narkolepsji występującej u dzieci i młodzieży po podaniu szczepionki przeciwko świńskiej grypie. Jak wykazał raport  Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób podanie w latach 2009-2019 szczególny wzrost zachorowań na narkolepsję wystąpił w Szwecji i Finlandii.

Narkolepsja jest zaburzeniem neurologicznym, które powoduje wzmożoną senność, a także niekontrolowane, nagłe napady snu w ciągu dnia. Choroba jest nieuleczalna, a ponieważ nieznane są jej przyczyny, może być stosowane wyłącznie leczenie objawowe. W leczeniu tej przypadłości stosuje się między innymi leki antydepresyjne oraz pochodne amfetaminy.

Ze względu  na rzadkość występowania tego schorzenia, bywa, że do chwili prawidłowego zdiagnozowania może minąć nawet 15 lat od wystąpienia pierwszych objawów.

Pandemrix a narkolepsja

źródło: https://www.rp.pl/artykul/1067397-Szwecja-przeprosi-ofiary-szczepionki-przeciwko-swinskiej-grypie.html?fbclid=IwAR12H8PLDBeSaSt89OhRmCYcj6qoU9VF7_QOkUMt5xsX99zEDVb8CqWVTvc


Wyprodukowana przez koncern farmaceutyczny Glaxo Smith Kline szczepionka został wykupiona przez rządy wielu krajów po ogłoszeniu pandemii oraz śmierci 159 osób.

Szczepionka przeciw pandemii świńskiej grypy wywołał ponad 800 przypadków narkolepsji. [To tylko tych wyraźnych i udowodnionych MD]Zmieniony ( 26.03.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.