Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 147 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ABC arrow Ksiądz z Michigan znalazł sposób na obejście ograniczenia liczby wiernych w kościele
Sunday 29 March 2020 17:25:16.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
Ksiądz z Michigan znalazł sposób na obejście ograniczenia liczby wiernych w kościele Drukuj Email
Wpisał: Ksiądz David Gillilan   
26.03.2020.

 

 

Ksiądz z Michigan znalazł sposób na obejście ograniczenia liczby wiernych w kościele


https://nczas.com/2020/03/26/ksiadz-z-michigan-znalazl-sposob-na-obejscie-ograniczenia-liczby-wiernych-w-kosciele/


    Ksiądz David Gillilan w stanie Michigan w USA, znalazł sposób na umożliwienie wiernym udziału we Mszy św. Kapłan zastosował nietypowe rozwiązanie – „Mszę parkingową”. Odprawił Eucharystię na ołtarzu polowym, ustawionym obok kościoła.


Wierni z parafii św. Małgorzaty Marii Alacoque w miasteczku Allendale w Michigan uczestniczyli we „Mszy parkingowej”, siedząc w zamkniętych samochodach. W tym stanie USA restrykcje związane z pandemią koronawirusa objęły bowiem także związki wyznaniowe. Zarządzono, że w uroczystościach i ceremoniach religijnych nie może brać udziału więcej niż 50 osób.

W związku z tymi ograniczeniami w niedzielę 22 marca o godz. 9-tej ks. Gillilan postanowił odprawić Mszę św. na parkingu przed kościołem. Wierni mogli zatem bez narażania się na zakażenie koronawirusem uczestniczyć w Eucharystii. Siedzieli zamknięci w swoich samochodach stojących na parkingu.

Co więcej, pomysł kapłana spotkał się z entuzjastycznym odbiorem katolików. Na Mszę św. przybyło bowiem znacznie więcej wiernych niż zazwyczaj uczestniczy w coniedzielnej Eucharystii.

W związku z pandemią koronawirusa wiele państw wprowadziło ograniczenia liczby osób, które mogą przebywać w kościołach. Księża poszukują więc nowych sposobów dotarcia z sakramentami do wiernych.

Zmieniony ( 26.03.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.