Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 154 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Francja 19+ arrow Niewolnik 2020 w wersji Francja: Możliwy nawet 60-godzinny tydzień pracy
Sunday 29 March 2020 16:38:11.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
Niewolnik 2020 w wersji Francja: Możliwy nawet 60-godzinny tydzień pracy Drukuj Email
Wpisał: Premier Edouard Philippe   
26.03.2020.

Niewolnik 2020 w wersji Francja:

Możliwy nawet 60-godzinny tydzień pracy

Adam Zygiel 25 marca https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-francja-modyfikuje-przepisy-mozliwy-nawet-60-godzinny-tydzie,nId,4402230


      Francuski rząd przyjął 25 antykryzysowych dekretów w związku z pandemią koronawirusa. Tymczasowo zmodyfikowany został m.in. kodeks pracy, który zezwala pracodawcy na wprowadzenie nawet 60-godzinnego tygodnia pracy.

      Premier Edouard Philippe ogłosił w środę podczas konferencji prasowej, że Rada Ministrów przyjęła 25 dekretów, aby przeciwdziałać "szokowi ekonomicznemu, społecznemu i zdrowotnemu", jak określił obecną sytuację.

Jesteśmy zaledwie na początku kryzysu gospodarczego - powoiedział.

      To - od 1958 roku - bezprecedensowa sytuacja. Nigdy wcześniej żaden francuski rząd nie przyjął tylu rozporządzeń podczas jednego posiedzenia. Pakiet dekretów poważnie modyfikuje m.in. kodeks pracy, zezwalając firmom działającym w niektórych sektorach, aby pod pewnymi warunkami odstąpiły od prawa pracy, wprowadzając 60-godzinny tydzień pracy. Pracodawcy będą również mogli modyfikować plany urlopowe swoich pracowników.

Nowymi regulacjami mają być objęte branże: energetyczna, telekomunikacyjna, logistyczna i transportowa oraz przemysł spożywczy.

Francja musi przygotować się na długi wysiłek, aby poradzić sobie ze skutkami kryzysu - podkreślał premier.

Czeka nas ogromny spadek aktywności gospodarczej w 2020 roku - oświadczył z kolei minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire.

Francuski pakiet antykryzysowy

Przyjęty przez rząd pakiet antykryzysowy składa się z trzech filarów: kredytów, bezpośredniego wsparcia finansowego dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz możliwości wysyłania pracowników na częściowe bezrobocie, które będzie współfinansowane przez państwo.

Pośród rozporządzeń znalazły się również.. [bla-bla… md]

Zmieniony ( 26.03.2020. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.