Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 175 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow świrus w koronie - strona polityczna i duchowa arrow Panem et circenses. Dlaczego najpierw odbierają masom igrzyska. Potem też chleb??
Sunday 29 March 2020 16:50:05.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
Panem et circenses. Dlaczego najpierw odbierają masom igrzyska. Potem też chleb?? Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
26.03.2020.

 

 

Panem et circenses.

Dlaczego najpierw odbierają masom igrzyska.

 

Mirosław Dakowski. 25. III.

 

Władcy Rzymu dobrze wiedzieli, czym utrzymać motłoch we względnym spokoju: panem et circenses, chleba i igrzysk. Pszenicę przywożono z bogatej, żyznej wtedy Afryki Północnej, a igrzyska organizowano zawsze. Obecnie Igrzyska to piłka nożna, hokej, tenis, siatka, piłka ręczna, w USA rugby i coś tam jeszcze. Oczywiście igrzyska olimpijskie. Nie wiem, czemu upada medialna rola lekkiej atletyki.

Ten „rynek sportu” to ogromne źródło dochodów różnych grandziarzy finansowych i medialnych. Jedynie ochłapy spadają do kieszeni działaczy sportowych typu FIFA UEFA itp. Z całą pewnością ponad 95% tych zysków płynie poprzez telewizję.

Teraz uderzono w świat wielką paniką, to skutki wirusa bojowego nazwanego na wyrost przez WHO pandemią [pandemonium?]. Miliardy ludzi zamknięto w domach, w strachu.     Każdy socjolog i psycholog powie, że te masy należy uspokoić, instynkty i odczucia skanalizować. Jeśli chce się utrzymać je w spokoju. Trzymanie setek milionów młodych ludzi w klatkach powoduje, że [przepraszam, sam to od nich słyszałem, a sytuacja wymaga dosłowności] mówią sobie: Jakby tu popierdolić, komu by dopierdolić. Przecież buzującej agresji nie mogąa już skanalizować rykiem po golu obejrzanym w telewizorze ! Trza więc zorganizować z kolesiami "ustawkę". A może dosunąć glinom??

A różni śledziennicy - agresywni publicyści woleliby oglądać tenisowe mecze zgrabnych dziewczyn. Zjadliwych analiz politycznych byłoby mniej...

W wybuchowej sytuacji socjologicznej podjęto najgorszą, zdawałoby się, decyzję: Wstrzymanie wszelkich igrzysk. Telewizja pokazuje jedynie mecze archiwalne. Dzieje się tak mimo, że rozgrywanie samych meczów, bez publiczności, nie przedstawia żadnego niebezpieczeństwa zdrowotnego. Aktorzy, to jest zawodnicy, mogą być trzymani higieniczne w kwarantannie, obsługa igrzysk też. I zadowalająco dla nich wynagradzani.

Transmisje telewizyjne zgromadzą wtedy nudzące się miliardy ludzi. Zyski finansowe telewizji reklamodawców, sponsorów, działaczy a nawet zawodników dalej będą ogromne.

Spokój wśród milionów czy setek milionów młodych, nabuzowanych wzrośnie.

Czy to mało?

Co więc powoduje, że Nieznani Ojcowie wszędzie zadecydowali odwrotnie?

Logiczne więc będzie, gdy w drugim kroku odbiorą również chleb, prawda? Wtedy Rewolta jest już pewna. Wskazuje to, że ta Planetarna Rewolta jest zaplanowana.

Prawdopodobny cel, to łatwiejsze akceptacja przez „umęczone narody” przyjścia humanistycznego Zbawiciela, Mesjasza.

Zmieniony ( 27.03.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.