Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 127 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ABC arrow Pięć osób w kościele. Plus oczywiście osoby "sprawujące kult".... A tych może być 120.
Wednesday 02 December 2020 16:29:07.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Pięć osób w kościele. Plus oczywiście osoby "sprawujące kult".... A tych może być 120. Drukuj Email
Wpisał: KP   
27.03.2020.

 

 

Pięć osób w kościele. Plus oczywiście osoby „sprawujące kult”.

KP

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia ograniczenie w kościołach nie dotyczy osób sprawujących kult - a kult sprawują: ministranci, lektorzy, śpiewający psalm i inne części śpiewane, grający na instrumentach, oświetlający świątynię świecami (gdy jest wyłączone oświetlenie elektryczne), składający dary do ołtarza, przyjmujący Najświętszy Sakrament, ci którzy odpowiadają, siadają, stoją w odpowiednim czasie, ci którzy w ramach swej pracy fotografują, nagrywają nabożeństwo. Ci, którzy w ramach swej pracy naukowej liczą wiernych etc.
        Kultu nie sprawują tak naprawdę widzowie - którzy nie wiedzą, jak się zachować - byłem na kilku takich pogrzebach tzw. 'ateistów', gdzie większość nie miała pojęcia co robić - nawet na dzwonki nie klękali - i tylko takie osoby należy liczyć do tych 5 uczestników.

Reszta to sprawujący kult!

Zmieniony ( 27.03.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.