Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 104 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wojny globalistów i wojny globalne 20+ arrow Włochy: Lichwa szykuje "Korona-Hołodomor"
Saturday 05 December 2020 19:38:55.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Włochy: Lichwa szykuje "Korona-Hołodomor" Drukuj Email
Wpisał: RAM, Maurizio Blondet   
29.03.2020.

Włochy: Lichwa szykuje "Korona-Hołodomor"

...Sprzedaż sadzeniaków ziemniaków, nasion w workach i sadzonek jest zabroniona.

RAM 28 marzec 2020 http://ram.neon24.pl/post/154104,uwaga-lichwa-szykuje-korona-holodomor

  Włoski bloger, Maurizio Blondet pisze: Coraz to częściej ukazują się wiadomości o tym, że policja i karabinierzy karzą grzywnami rolników przygotowujących rolę pod zasiew.

  Działalność tę, aktualny rząd włoski uznał za niepriorytetową, skutkiem czego zabronił jej przy pomocy dekretu.

  Władze regionu Sardynia, posunęły się jeszcze dalej i pod groźbą kary zakazały także hobbystycznego zajmowania się niewielkimi winnicami czy też ogrodami owocowo-warzywnymi. Zakaz złagodziły nieco później uwagą, że: «zezwala się na pójście do ogrodu w pojedynkę i wyłącznie raz na dzień».

https://www.youtg.net/primo-piano/24076-contrordine-in-sardegna-si-potranno-curare-orti-e-vigne-una-volta-al-giorno-e-da-soli

  Nie pomagają tłumaczenia, że prace na polach muszą być wykonane w określonym czasie i że natura nie pozwala na przesunięcia terminów procederów rolniczych.

  Głosy z prasy: "Otrzymaliśmy doniesienia od wielu burmistrzów, rolników i hobbystów o absurdzie polegającym na tym, że w wielu strukturach sektora, sprzedaż sadzeniaków ziemniaków, nasion w workach i sadzonek jest zabroniona. Jesteśmy w środku sezonu i opowiadano mi o groteskowych scenach, podczas których operatorzy sieci dostaw, sprzedający produkty dla rolnictwa i szkółek są przez cały dzień monitorowani przez policję. Unikamy łamania obowiązujących dekretów, ale jeśli nie posadzisz ziemniaków dzisiaj, to kiedy masz to robić?".

  "To prawda, że sadzonek nie je się, ale ich (późniejsze) owoce karmią ludzi. Dlaczego zabroniono ich sprzedaży?"

  "Ratowanie jak największej liczby istnień ludzkich jest słuszne. Ale jednocześnie powinniśmy pomyśleć o tym, jak przetrwać później, kiedy, epidemia skończy się. Dziś nalega się na pozostawienie wszystkich w domu, ale należy wziąć pod uwagę także kwestię wyżywienia społeczeństwa".

http://www.varesenoi.it/2020/03/20/leggi-notizia/argomenti/economia-13/articolo/coronavirus-il-grido-dallarme-le-piantine-dellorto-non-si-mangiano-ma-i-loro-frutti-alimentano.html

  Maurizio Blondet cytuje list czytelnika pochodzącego z regionu Emilia Romagna, który donosi, że zabroniona jest również sprzedaż ziemi ogrodniczej, nawozów, pestycydów oraz narzędzi ręcznych używanych do produkcji ogrodniczej.

  Pisze, że podobnych pociągnięć rządu, nie sposób nie skojarzyć z Hołodomorem, wprowadzonym w roku 1932, przez Stalina na Ukrainie, ponieważ i tam ziarno było wieśniakom konfiskowane.

 Zauważa, że rząd nie zabronił sprzedaży papierosów, jako że jest ona źródłem znacznych wpływów podatkowych, czego nie można powiedzieć o sadzonkach pomidorów czy szpinaków.

  Dodaje ponadto:

W budynkach rządowych siedzą ludzie, którzy nienawidzą tych, którzy organizują się sami, by móc zasadzić sobie trochę ziemniaków czy pomidorów i w ten sposób zadbać o własne wyżywienie, oszczędzając przy tym. Nienawidzą tych, którzy działają samodzielnie, uwalniając się w tenże sposób spod kurateli «jaśniepaństwa» oligarchów z rządu.

  Przypomina, że Hollande nazywał wszystkich Francuzów niezamożnych – «bezzębnymi» i dodaje, że «jaśniepaństwo rządowi» okazują – przed kamerami telewizyjnymi – miłosierdzie wobec Afrykańczyków (którzy zresztą nie są biedakami, bo należą do warstw średnich – będąc zdolnymi do wysupłania nawet 5 000 euro na przyjazd do Europy) przerzucanych do Europy przez statki NGO – nie dbając o własny naród i jego potrzeby.

  «Jaśniepaństwo rządowi» walczą o «prawa» dla migrantów, zboczeńców i im podobnych, ignorując problemy dotyczące Włochów.

  List swego czytelnika Blondet komentuje, stwierdzając, że oligarchia chce zabronić samowystarczalności żywnościowej, jako że jest ona wolnością podstawową, rodzącą także wolność polityczną.

  Przypomnijmy, że próby stopniowej eliminacji samowystarczalności żywieniowej w Europie miały miejsce już kilka lat temu, o czym pod linkiem:

European Commission to criminalize nearly all seeds and plants not registered with governmen   https://truth11.com/2013/05/08/european-commission-to-criminalize-nearly-all-seeds-and-plants-not-registered-with-government/

We Włoszech, z godziny na godzinę rosną trudności spowodowane zamknięciem ludzi w domach.

  VIDEO: Zamknięty bank nie wypłaca emerytury matki właścicielki sklepu w Bari – zamkniętego dekretem Conte – która nie ma pieniędzy na zakupy i buntuje się na ulicy wraz z całą rodziną. Przechodnie ofiarują pomoc finansową.

https://www.blitzquotidiano.it/video/bari-commerciante-pugni-banca-3167231/

  VIDEO: Palermitańczyk pyta: «Panie Conte, kiedy wypłacicie zapomogi? Dzieciom trzeba dać jeść!»

https://www.blogsicilia.it/palermo/tensione-al-supermercato-lidl-in-20-fanno-la-spesa-e-non-vogliono-pagare/525880/

Grupowe próby wyjścia z palermitańskiego Lidla bez zapłacenia zostały odnotowane już 2 dni temu. Ludzie zorganizowali się przy pomocy Facebook'a. W sklepie krzyczeli: «Musimy przecież jeść, obalmy Państwo!»

https://www.liberoquotidiano.it/news/italia/21645428/coronavirus_palermo_supermercato_assalto_dobbiamo_mangiare_combattiamo_stato.html

  Wykorzystano: https://www.maurizioblondet.it/conte-ci-regalera-anche-una-carestia/

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAMZmieniony ( 29.03.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.