Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 129 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ABC arrow Zakopane: Księża jadą ulicami, by wierni mogli adorować krzyż i Najświętszy Sakrament
Thursday 03 December 2020 17:44:39.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Zakopane: Księża jadą ulicami, by wierni mogli adorować krzyż i Najświętszy Sakrament Drukuj Email
Wpisał: Księża z Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik   
10.04.2020.

Zakopane: Księża jadą ulicami, by wierni mogli adorować krzyż i Najświętszy Sakrament

http://www.pch24.pl/zakopane--ksieza-pojada-ulicami-miasta--by-wierni-mogli-adorowac-krzyz,75284,i.html#ixzz6JFCV7oXfKsięża z Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem pojadą do wiernych, dając im możliwość adorowania krzyży i Najświętszego Sakramentu ze swoich przydomowych podwórek.

To odpowiedź na ograniczenia uniemożliwiające wiernym uczestnictwo w liturgii Triduum Paschalnego.


O sprawie opowiedział Polskiej Agencji Prasowej ks. Jerzy Grzyb, kustosz sanktuarium i wice-dziekan zakopiański. Jak wskazał, księża trzykrotnie wyjadą do wiernych zaprzęgami konnymi. Wszystko odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

- Nawet najstarsi górale pytani przeze mnie nie pamiętają takiej sytuacji, aby były zamknięte kościoły i nie można było przyjmować Komunii świętej w tradycyjny sposób – nawet w czasie hitlerowskiej okupacji czy w czasie stanu wojennego - powiedział kapłan.

- Mimo tego, co natura nam sprawiła, można z tej sytuacji wyciągnąć coś pozytywnego – pewną refleksją o bliskości Pana Boga. Chodzi o to, aby się nie poddać zwątpieniu, bo w końcu minie ten czas - dodał.

W Wielki Piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej czterech kapłanów z krzyżami usiądzie w powozach i pojadą ulicami miasta. Wierni, stojąc przy domach, będą adorować Krzyż.


- Chcemy, aby każdy wierny był na swoim podwórku, aby z odległości mógł adorować krzyż. Pragniemy, aby ten przejazd odbywał się w ciszy - wskazał ks. Grzyb.

W Wielką Sobotę księża znowu pojadą w powozach, tym razem błogosławiąc pokarmy.

Wreszcie w Niedzielę Wielkanocną po rezurekcji księża wyruszą z Najświętszym Sakramentem w monstrancjach.

Zmieniony ( 10.04.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.