Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 47 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Biskupi, kardynałowie 20+ arrow Arcybiskup Vigano prosi biskupów i kapłanów o odmówienie Egzorcyzmu w Wielką Sobotę.
Wednesday 21 April 2021 06:11:18.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Arcybiskup Vigano prosi biskupów i kapłanów o odmówienie Egzorcyzmu w Wielką Sobotę. Drukuj Email
Wpisał: arcybiskup Carlo Maria Vigano   
11.04.2020.

Arcybiskup Viganò prosi biskupów i kapłanów o odmówienie Egzorcyzmu w Wielką Sobotę.

https://swietatradycja.wordpress.com/2020/04/09/arcybiskup-vigano-prosi-biskupow-i-kaplanow-o-wspolne-odmowienie-egzorcyzmu-w-wielka-sobote/?fbclid=IwAR27nfxV1nw1mMNwjxUDxRHepEjtbhWYDk1HhbbiOyOeFe2ekXI-EYUmqhw

 arcybiskup Carlo Maria Vigano

W dzisiejszych czasach strasznego ucisku, kiedy z powodu pandemii pozbawiono katolików Mszy Świętej i Sakramentów, Zły popadł w szał i zwielokrotnił swe ataki, aby kusić dusze do grzechu. W czasie tych błogosławionych dni Wielkiego Tygodnia, które były idealnym czasem na spowiedź, aby przygotować się do Komunii Wielkanocnej, widzimy siebie zamkniętych w naszych domach, ale nie może to nas powstrzymać przed modlitwą do Pana.

Ponieważ jest to dzień ciszy, podczas gdy oczekujemy Jego chwalebnego Zmartwychwstania, Wielka Sobota powinna być idealną okazją dla Świętych Sług. Nie ma potrzeby wychodzenia z domu ani naruszania obecnie obowiązujących przepisów.

Dlatego chciałbym prosić was wszystkich o wspólną modlitwę, używając formy podanej przez Leona XIII, Egzorcyzm przeciwko Szatanowi i Aniołom Apostatom (Exorcismus in Satanam et angelos apostaticos, Rituale Romanum, Tit. XII, Caput III), o godzinie trzeciej  po południu, czas rzymski (15:00, środkowoeuropejski czas letni) w sobotę 11 kwietnia 2020 r., abyśmy wszyscy wspólnie włączyli się w walkę z Wrogiem całej ludzkości.

Wielka Sobota to dzień, w którym wspominamy Naszego Pana Jezusa Chrystusa, gdy zstępował do piekieł, aby uwolnić dusze Ojców od łańcuchów szatana. W wielkiej ciszy po Męce i Śmierci Naszego Pana Matka Boża czuwała i wierzyła, czekając w nadziei na Zmartwychwstanie Jej umiłowanego Syna. Był to czas, w którym wydawało się, że świat wygrał, ale wszystko było przygotowywane na chwałę Wielkanocy.

Proszę wszystkich moich braci Biskupów i Kapłanów, aby przyłączyli się do mnie, kiedy będę odmawiał ten Egzorcyzm, znając moc tego Sakramentalium – zwłaszcza gdy jest on recytowany wraz ze wszystkimi innymi Kapłanami – aby pomóc Kościołowi w Jego walce z Szatanem. Chciałbym również zalecić, abyście wszyscy nosili stułę, znak waszej kapłańskiej mocy i mieli wodę święconą.

Wielka Matka Boga, Najświętsza Maryja Panna, straszna [wrogom] jak armia ustawiona w szeregu, i Święty Michał Archanioł, Patron Kościoła Świętego i Książę Niebiański, pomoże nam wszystkim.

+ Carlo Maria Viganò,
Titular Archbishop of Ulpiana Maundy

Wielki Czwartek 2020

Zmieniony ( 11.04.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.