Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 71 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Biskupi, kardynałowie 20 arrow Kardynał Robert Sarah i "Apel", czyli o tym jak strach upadla...
Monday 01 March 2021 08:27:01.32.
migawki
            Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę. Powinna pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Kardynał Robert Sarah i "Apel", czyli o tym jak strach upadla... Drukuj Email
Wpisał: RAM   
11.05.2020.

Kardynał Robert Sarah i Apel, czyli o tym jak strach upadla...

11.05.2020 https://ram.neon24.pl/post/155212,sarah-i-apel-czyli-o-tym-jak-strach-upadla

Jest mi bardzo przykro, że sprawa ta, będąca owocem ludzkiej słabości, w związku z którą nie żywię urazy do osoby, która ją spowodowała, odwróciła uwagę od tego, co powinno nas poważnie niepokoić w tym dramatycznym czasie...»

https://ram.neon24.pl/post/155212,sarah-i-apel-czyli-o-tym-jak-strach-upadla

RAM 11 maj 2020  

W związku z «APELEM DO KOŚCIOŁA I DO ŚWIATA, do wiernych Katolików i ludzi dobrej woli» (broniącym ludzkość przed konsekwencjami Korona-Hucpy) powstałym z inicjatywy Carlo Maria Viganò – Arcybiskupa i Nuncjusza Apostolskiego, włoski watykanista Marco Tosatti opublikował przesłanie Jego Ekscelencji, spowodowane wycofaniem spod Apelu podpisu Kardynała Roberta Sarah, co oprócz Kardynała zostało potwierdzone także przez stronę Infovaticana.

  https://twitter.com/Card_R_Sarah/status/1258524284198125570

https://infovaticana.com/2020/05/07/el-cardenal-sarah-niega-haber-firmado-el-documento-sobre-el-coronavirus/

  Tekst Apelu znajduje się pod linkiem:

https://veritasliberabitvos.info/apel/

Lista Sygnatariuszy:

https://veritasliberabitvos.info/signatories/

   

KOMUNIKAT 8 maja 2020

  Przedmiot: Wycofanie podpisu Jego Eminencji Kardynała Roberta Sarah spod "Apelu do Kościoła i świata" opublikowanego wczoraj, 7 maja.

  W obecnej dobie bardzo poważnego kryzysu, jaki przeżywa Kościół i świat, pragnę trwać w postawie głębokiej miłości wobec mojego brata w Chrystusie, kardynała Roberta Sarah, któremu natychmiast wybaczyłem ciężki błąd, jaki popełnił przeciwko prawdzie i mojej osobie. Jednakże prawdziwe miłosierdzie, prawdy lekceważyć nie może, ponieważ ma w niej swój fundament. Dlatego też mam obowiązek, także w ramach braterskiego upomnienia, przedstawić kolejność wydarzeń, jakie miały miejsce, w związku z podpisaniem Apelu przez Kardynała Sarah.

  Poniedziałek, 4 maja, o godzinie 16:00

Odbyłem rozmowę telefoniczną z Jego Eminencją, kardynałem Sarah. Rozmowa została nagrana i trwała 6 minut i 25 sekund.

W odniesieniu do tekstu Apelu, Kardynał oświadcza: "Wydaje mi się, że to bardzo poważna sprawa. Myślę, że ten apel będzie bardzo dobry, ponieważ skłoni nas do refleksji i zajęcia stanowiska: zgadzam się, że powinien być opublikowany jak najszybciej".

  Zapytałem wtedy Jego Eminencję, czy zamierza złożyć swój podpis. Kardynał odpowiedział: "Tak, zgadzam się na umieszczenie mojego nazwiska, ponieważ jest to walka, którą musimy prowadzić razem, nie tylko dla dobra Kościoła Katolickiego, ale dla całej ludzkości".

  Czwartek, 7 maja

O 8:43 zadzwoniłem do Jego Eminencji, aby zapytać go, czy ma numer telefonu do kardynała Gerharda Ludwiga Muellera, który to numer, kardynał Sarah uprzejmie przekazał mi SMS-em. Podczas owej rozmowy telefonicznej, która trwała 4 minuty, Kardynał Sarah nie wyraził chęci wycofania swojego podpisu.

  O godz. 15-tej rozpocząłem przekazywanie do Agencji Prasowych, Blogów i najrozmaitszych gazet, tekstu Apelu wraz z listą sygnatariuszy, zawierającą także nazwisko Kardynała Sarah'a.

  O 17:48 otrzymałem SMS-a od Kardynała, którego treść przeczytałem dopiero półtorej godziny później. W czasie, gdy kardynał przesłał mi wiadomość, byłem całkowicie pochłonięty operacjami rozpowszechniania Apelu i nie zauważyłem nadejścia przesłania Jego Eminencji, a zatem nie mogłem od razu zapoznać się z jego treścią.

  O 19:37 kardynał zadzwonił do mnie z pytaniem, czy przeczytałem wiadomość przesłaną przez niego. Odpowiedziałem, że nie.

  Oto tekst wiadomości przesłanej do mnie przez Kardynała:

"Szanowna Ekscelencjo, ponieważ nadal pracuję w Kurii Rzymskiej, niektórzy znajomi odradzili mi podpisywanie apelu zaproponowanego przez Ekscelencję. Może lepiej byłoby tym razem usunąć moje nazwisko. Bardzo mi przykro. Ekscelencja wie o mojej przyjaźni i o mojej bliskości wobec Niego. Dziękuję za zrozumienie. Robert Kardynał Sarah".

  Kardynał poinformował mnie więc w trakcie rozmowy telefonicznej, że jego życzeniem jest usunięcie jego nazwiska z listy sygnatariuszy. Zmartwiony i rozczarowany, poinformowałem Jego Eminencję, że Apel i podpisy były już w powszechnym obiegu od ponad czterech godzin. Rozmowa zakończyła się bez prośby czy sugerowania przez Jego Eminencję jakiegokolwiek rozwiązania kwestii.

  Możliwe było na przykład uzgodnienie "wspólnego komunikatu", w którym można było podać do publicznej wiadomości decyzję kardynała o wycofaniu jego akcesji. Nic z tego nie zostało zrobione. Pożegnaliśmy się serdecznie z wyrazami szacunku i wzajemnego wsparcia. W obliczu zaistniałej sytuacji, dla której ani On, ani ja nie byliśmy w stanie znaleźć rozwiązania, pozwoliłem sobie zachęcić Jego Eminencję, mówiąc mu, że jego przystąpienie do Apelu stanowiłoby pociechę i zachętę dla bardzo wielu wiernych.

  Ze zdziwieniem i głębokim żalem dowiedziałem się następnie, że Jego Eminencja wykorzystał swoje konto na Twitterze, bez uprzedzenia mnie o tym, składając na nim oświadczenia, które są wysoce szkodliwe dla prawdy i dla mojej osoby.

  Jest mi bardzo przykro, że sprawa ta, będąca owocem ludzkiej słabości, w związku z którą nie żywię urazy do osoby, która ją spowodowała, odwróciła uwagę od tego, co powinno nas poważnie niepokoić w tym dramatycznym czasie.

  Potwierdzam, że nazwisko Jego Eminencji Kardynała Roberta Sarah zostało niezwłocznie usunięte z oficjalnej strony Apelu, co można zobaczyć na stronie www.veritasliberabitvos.info

 

+ Carlo Maria Viganò, Arcybiskup, Nuncjusz Apostolski

  https://en.wikipedia.org/wiki/Carlo_Maria_Vigan%C3%B2

https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Sarah

 

SARAH FIRMA L’APPELLO, POI REVOCA. COME SONO ANDATE LE COSE

https://www.marcotosatti.com/2020/05/08/sarah-firma-lappello-poi-revoca-come-sono-andate-le-cose/

Zmieniony ( 11.05.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.