Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 64 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow postępy państwa policyjnego arrow Policja przywiozła na strajk przedsiębiorców nielegalną broń[akustyczną LRAD].
Thursday 09 July 2020 10:53:36.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy tradycyjni katolicy mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego! Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, małżeństwa homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Policja przywiozła na strajk przedsiębiorców nielegalną broń[akustyczną LRAD]. Drukuj Email
Wpisał: policja   
17.05.2020.

Policja przywiozła na strajk przedsiębiorców nielegalną broń[akustyczną LRAD].

Do pacyfikowania protestujących.

https://nczas.com/2020/05/17/policja-przywiozla-na-strajk-przedsiebiorcow-nielegalna-bron-sluzy-do-pacyfikowania-protestujacych-wideo

W arsenale policji jest system LRAD. Urządzenie przywieziono na strajk przedsiębiorców, mimo, że jego użycie jest nielegalne.

W trakcie strajku przedsiębiorców w Warszawie zauważono przywieziony przez policję Long Range Acoustic Device (LRAD). To urządzenie do akustycznego rozganiania protestujących.

Nie wiadomo czy urządzenie było uruchamiane, ale co najbardziej zaskakujące to fakt, że w ogóle zostało przywiezione na strajk. Jak się bowiem okazuje LRAD jest w Polsce nielegalny.

Warszawska policja kupiła swoje urządzenie (a dokładniej model LRAD 500X) jeszcze w grudniu 2010 roku. Urządzenie dysponuje zasięgiem do dwóch kilometrów, a jego zasięg operacyjny wynosi aż 650 metrów. Urządzenie jest zamontowane na policyjnym aucie.

Co jednak ciekawe – od jego zakupu LRAD stał w policyjnym magazynie niemal bezczynny… bo nie wolno go było używać. Zakup spotkał się m.in. z krytyką Najwyższej Izby Kontroli.

NIK wskazywał właśnie na kwestię, iż kupiono LRAD-a, wiedząc, że jego stosowanie jest nielegalne. Ustawa o środkach przymusu bezpośredniego nie zawiera w swoim katalogu dozwolonej broni urządzeń emitujących wysokich częstotliwości i głośnych, przeszywających dźwięków, w celu zapanowania nad tłumem.

Bo ukazaniu się raportu NIK LRAD warszawskiej policji został – oficjalnie – częściowo dezaktywowany. A dokładniej – policja twierdziła, że wyłączyła funkcję ogłuszającą.

Amerykański LRAD działa tak:

https://youtu.be/QSMyY3_dmrM

Oczywiście dźwięk przez nas słyszany jest tysiące razy słabszy od rzeczywistego. MDZmieniony ( 17.05.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.