Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 56 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Jak popuszczają arrow Francja: "Ograniczenia na Kościół naruszyły zasadę proporcjonalności". Jest wyrok sądu
Sunday 31 May 2020 23:57:40.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Francja: "Ograniczenia na Kościół naruszyły zasadę proporcjonalności". Jest wyrok sądu Drukuj Email
Wpisał: Conseil d'État   
19.05.2020.

Francja: "Ograniczenia na Kościół naruszyły zasadę proporcjonalności".

Jest wyrok sądu (Conseil d'État) .

http://www.pch24.pl/francja--ograniczenia-na-kosciol-naruszyly-zasade-proporcjonalnosci--jest-wyrok-sadu,76076,i.html#ixzz6MsvTGm5G

Francuska Rada Stanu (Conseil d'État) orzekła, że ograniczenia nałożone na kościoły podczas pandemii koronawirusa były nieproporcjonalne do zagrożenia i naruszyły zasady swobody kultu religijnego. Rząd ma osiem dni na rozluźnienie restrykcji.

 We Francji uczestnictwo w publicznych zgromadzeniach religijnych było zabronione przez osiem tygodni. Nowe przepisy, wprowadzone 11 maja rozluźniały obostrzenia w wielu dziedzinach życia społecznego i gospodarczego, jednak po raz kolejny pominięto kościoły.

 18 maja Francuska Rada Stanu – najwyższy organ sądownictwa administracyjnego, orzekła, że „ogólny i absolutny zakaz zgromadzeń religijnych jest nieproporcjonalny (...) i dlatego stanowi poważne i oczywiste naruszenie wolności wyznania”. Obecnie w pozostałych miejscach publicznych obowiązuje limit 10 osób.

 Nie jest jeszcze jasne, ile osób uzyska dostęp do Mszy i innych zgromadzeń religijnych w wyniku tej decyzji.

 Źródło: catholicnewsagency.com PR

Zmieniony ( 19.05.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.