Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 27 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Walka o media 19 + arrow Kurski wraca do zarządu TVP ! Upokorzenie prezydenta Dudy.
Monday 01 June 2020 00:56:37.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Kurski wraca do zarządu TVP ! Upokorzenie prezydenta Dudy. Drukuj Email
Wpisał: Maciej Łopiński   
22.05.2020.

Kurski wraca do zarządu TVP ! Bosak: „Polityczno-medialny kabaret i upokorzenie prezydenta Dudy”22 maja, 2020 https://wprawo.pl/kurski-wraca-do-zarzadu-tvp-bosak-polityczno-medialny-kabaret-i-upokorzenie-prezydenta-dudy-wideo/


Dwa i pół miesiąca po odwołaniu ze stanowiska prezesa Jacek Kurski wraca do zarządu TVP. Wniosek w tej sprawie złożył pełniący obowiązki prezesa Maciej Łopiński, a szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański uznał go za „trafny” i poddał pod głosowanie. W czwartek (21.05.2020) członkowie RMN otrzymali mail z informacją o głosowaniu korespondencyjnym nad dwiema uchwałami: poszerzenie zarządu TVP do czterech osób i powołanie Jacka Kurskiego na jego członka. Czabański wyznaczył dwudniowy termin głosowania.

Według informacji uzyskanych przez portal Wirtualnemedia.pl, Krzysztof Czabański i Joanna Lichocka głosowali „za”, a Elżbieta Kruk najprawdopodobniej poprze obie uchwały. Juliusz Braun głosował „przeciw”. Nie wiadomo, jak zagłosował Grzegorz Podżorny. – Teraz powołają go na członka zarządu, a potem zrobią prezesem. Na razie jest nim pan Łopiński, a później wróci Kurski – mówi Braun portalowi Wirtualnemedia.pl.

W piątek (22.05.2020), podczas konferencji prasowej pod TVP, Krzysztof Bosak nazwał odwoływanie i przywracanie Kurskiego do zarządu „polityczno-medialnym kabaretem”. Przypomniał wspólną konferencję prasową prezydenta Dudy, premiera Morawieckiego i szefa RMN Krzysztofa Czabańskiego, podczas której ogłoszono „deal zawarty na szczytach władzy”.

W zamian za podpisanie ustawy przyznającej TVP 2 miliardy złotych miał zostać zmieniony prezes, co miało zagwarantować zmianę sposobu zarządzania telewizją

– Dziś trwa drugi akt tego kabaretu, czyli powrót Jacka Kurskiego do TVP – powiedział Bosak. – Zaledwie trzy miesiące wystarczyło, żeby obóz rządzący pokazał, w jakim poważaniu ma prezydenta. Pokazał, że każdą umowę z prezydentem można złamać, że prezydent Andrzej Duda jest osobą pozbawioną wpływu we własnym państwie, które ma reprezentować. Jest to upokorzenie i złamanie umów, które zawarli ludzie prezydenta z ludźmi premiera. Pokazuje to głęboki konflikt w obozie rządzącym i pokazuje bardzo słabą skuteczność prezydenta Andrzeja Dudy – oświadczył.

Bosak odniósł się też do sposobu zarządzania TVP. Wskazał, że rosną wydatki, zatrudnienie i wynagrodzenia zarządu, a pieniądze wydawane są na partyjną propagandę, a nie na informację.

– Nigdy jeszcze w historii Telewizji Publicznej nie było takiej sytuacji, żeby część kandydatów opozycyjnych nigdy przez całą kampanię wyborczą nie była zaproszona na jakiś wywiad. To jest niebywałe i prezydent Andrzej Duda jest uczestnikiem tej sytuacji, jest za nią współodpowiedzialny i jest upokarzany przez własne środowisko polityczne, które ostentacyjnie, w środku kampanii wyborczej, przywraca Jacka Kurskiego do funkcji członka władz Telewizji Publicznej – stwierdził Bosak i wezwał członków Rady Mediów Narodowych, żeby nie przywracali Kurskiego do zarządu TVP.

Zmieniony ( 23.05.2020. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.