Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 140 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Kolejny SUKCES arrow Brutalne szykany zbrojnej WŁADZY. Łowicka Piesza Pielgrzymka rozwiązana."Tu odstępy maseczki...i"
Sunday 26 September 2021 10:50:54.40.
migawki

Niewolnik VAT-euszek o „karach” do UE: Mamy tu twarde stanowisko i stać nas na poniesienie finansowych kosztów tych absurdalnych i niesprawiedliwych względem obywateli Polski żądań.

W mediach m
ichałki. Czy to cisza przed burzą, czy też jesteśmy w oku cyklonu? Widać sens pojęcia Ogłuszające Milczenie.
================
Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

 ===============

 
W Y S Z U K I W A R K A
Brutalne szykany zbrojnej WŁADZY. Łowicka Piesza Pielgrzymka rozwiązana."Tu odstępy maseczki...i" Drukuj Email
Wpisał: zbrojna WŁADZA   
26.05.2020.

Brutalne szykany zbrojnej WŁADZY.

 

Łowicka Piesza Pielgrzymka została rozwiązana. Po raz pierwszy od 365 lat nie dotrze na Jasną Górę.

"Tu odstępy czy maseczki mają niewielkie znaczenie"


26 maja, 2020 https://wprawo.pl/pilne-lowicka-piesza-pielgrzymka-zostala-rozwiazana-po-raz-pierwszy-od-365-lat-nie-dotrze-na-jasna-gore/


We wtorek (26.05.2020) Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę została rozwiązana. Decyzję podjął ksiądz przewodnik Wiesław Frelek po interwencji policji, która uznała pielgrzymkę za nielegalne zgromadzenie zakazane na mocy przepisów epidemiologicznych wprowadzonych przez rząd w związku z epidemią SARS-CoV-2.

W poniedziałek policja zatrzymała i wylegitymowała pątników. Część z nich wróciła do domu, ale ok. 40-50 osób chciało iść dalej i zostało na nocleg w okolicy.

Jak informuje portal lowicz24.eu, ks. Frelek, który w tym roku po raz 20. miał prowadzić łowickich pątników na Jasną Górę, zadecydował o rozwiązaniu pielgrzymki w Budziszewicach (pow. tomaszowski) po przejściu kilkunastu kilometrów. Decyzja była podyktowana działaniem policji w stosunku do pątników, którzy we wtorek rano ruszyli w dalszą drogę. Pomimo tego, że szli w kilkuosobowych grupkach, z zachowaniem dystansu i z maseczkami na twarzach, zostali po raz kolejny wylegitymowani przez policję, która obserwowała pielgrzymkę.

 – Tu odstępy czy maseczki mają niewielkie znaczenie. Osoby ponownie dziś wylegitymowane brały udział w nielegalnym zgromadzeniu. Mimo, że na trasie szły w odstępach, to na postojach gromadzili się w jednej, dwóch grupach. Będziemy analizować także dostępne materiały z trasy i sprawdzać, czy to te same osoby, które wczoraj zostały wylegitymowane i jeśli dziś, mając już świadomość łamania prawa, brały udział w pielgrzymce to pewnie będą wyciągane dalsze konsekwencje. Na bieżąco informowany jest także Inspektor Sanitarny, który może podejmować swoje kroki – mówi Joanna Kącka, rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej w Łodzi.

Pątnicy wracają autokarami do Łowicza. Po raz pierwszy w swojej 365-letniej historii Łowicka Piesza Pielgrzymka nie dotrze na Jasną Górę.

===================================

Mail:

Albo są tak pewni siebie i pełni pychy, że z niczym się nie liczą, - albo na niczym im już nie zależy, bo otrzymali rozkaz "spadać".


Tak czy owak pokazują co to jest "prawo i sprawiedliwość".

Zmieniony ( 26.05.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.