Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 110 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ABC arrow Przed tak Wielkim Sakramentem
Thursday 03 December 2020 17:33:43.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Przed tak Wielkim Sakramentem Drukuj Email
Wpisał: Krystian Kratiuk   
06.06.2020.

Przed tak Wielkim Sakramentem


Krystian Kratiuk (PCh24.pl) <zwroty@mailing.pch24.pl>


Chciałbym podzielić się z Państwem przerażającą obserwacją – oto na naszych oczach w jaskrawy wręcz sposób upada cześć do Najświętszego Sakramentu!

 

To upiorne zjawisko szczególnie wyraźnie widać w dobie pandemii koronawirusa, kiedy to całe rzesze katolików albo darowały sobie przystępowanie do Komunii Świętej, albo zdecydowały się na przyjmowanie Ciała Chrystusa na rękę, a więc w sposób przez wieki uważany przez Kościół za ogromne nadużycie! Rodzi to uzasadnione obawy nie tylko o spadek pobożności polskich katolików, ale i o możliwe profanacje!

 

A przecież Wiedzą Państwo doskonale, że od momentu Przeistoczenia pod postaciami chleba i wina obecny jest sam nasz Pan, Jezus Chrystus. To nie jest wafelek czy opłatek– to żywy Bóg! Choć dla Państwa może wydawać się to oczywistością, to jako wierzący stajemy dziś w obliczu ogromnego wyzwania – musimy przypominać naszym współbraciom w wierze o podstawach naszej wiary, gdyż – co tu dużo mówić – świat staje na głowie.Przed tak Wielkim Sakramentem”

Wesprzyj portal PCh24.pl i pobierz wyjątkowy e-book

WSPIERAM 


Za chwilę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Czy w dobie koronawirusa entuzjazm i cześć wiernych wobec procesji z Najświętszym Sakramentem będzie porównywalny do tego z ostatnich lat…


Tym bardziej, że coraz częściej zmuszeni jesteśmy donosić o podłych profanacjach, bluźnierstwach i świętokradztwach przeciwko Chrystusowi! To przerażające! Zniewagi wobec Ciała Naszego Pana niektórym członkom Kościoła spowszedniały do tego stopnia, że nie są już w stanie (albo co gorsza: nie chcą…) stawać w Jego obronie! Jakbyśmy zupełnie zapomnieli o Cudach Eucharystycznych w Sokółce i Legnicy, za sprawą których Pan Bóg chce przecież nam, Polakom, powiedzieć coś bardzo ważnego!

Zmieniony ( 06.06.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.