Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 143 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Prawo 20 arrow Trzej murzyni na pustyni - bezprawia w POlsce.
Tuesday 19 October 2021 13:31:03.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Trzej murzyni na pustyni - bezprawia w POlsce. Drukuj Email
Wpisał: Trzej Kameruńczycy   
08.06.2020.

Trzej murzyni na pustyni - bezprawia w POlsce.

Zdołali „wyprać” ok. 366 tys. euro, na kontach mieli miliony z oszustw

Rafał Pasztelański, jmk 08.06.2020,


https://tvp.info/48429573/prokuratura-przejela-miliony-wyludzone-przez-oszustow-z-afryki-wieszwiecej


        Trzej Kameruńczycy trafili do aresztu pod zarzutami udziału w gangu i praniu pieniędzy z oszustw internetowych. Choć mężczyźni są podejrzani o zalegalizowanie „tylko” 366 tys. euro, to śledczy z Prokuratury Okręgowej w Katowicach zabezpieczyli u gangsterów prawie 2.8 mln złotych, 558 tys. euro oraz blisko 40 tys. dolarów amerykańskich.

      W ubiegłym tygodniu zatrzymano trzech Kameruńczyków, należących do gangu zajmującego się praniem brudnych pieniędzy, pochodzących z oszustw internetowych, głównie tzw. przekrętu nigeryjskiego. To bezczelny złodziejski patent polegający na wciągnięciu ofiary w fikcyjny transfer wielkiej kwoty pieniędzy, z której ma ona rzekomo otrzymać znaczną część.


Do skrzynek e-mailowych przesyłane są wiadomości informujące np. o możliwości odebraniu bajecznego spadku po tajemniczym krewniaku czy uszczknięciu kilku milionów z nieuczciwego banku. Przestępcy liczą, że chciwość weźmie górę nad rozsądkiem ofiary.

Z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Katowicach wynika, że zatrzymani Kameruńczycy działali na terenie naszego kraju od stycznia do marca 2020. Afrykanie zakładali rachunki bankowe, wykorzystując podrobione lub kradzione paszporty. Na konta te wpływały zyski z przekrętów w internecie. „Pracze” transferowali je na kolejne rachunki tak, aby utrudnić ustalenie pochodzenia pieniędzy.

Zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz prania brudnych pieniędzy w kwocie 366 tys. euro. Podejrzani zostali aresztowani, a grozi im do 15 lat więzienia.
Co ciekawe, śledczym udało się zabrać oszustom znacznie większą sumę niż ta widniejąca w zarzutach. Zabezpieczono bowiem prawie 2.8 mln złotych, 558 tys. euro oraz blisko 40 tys. dolarów amerykańskich.
Niewykluczone, że rozpracowywana przez śledczych grupa nie zdążyła wyprać kolejnych kwot z racji wybuchu pandemii koronawirusa i obostrzeń, które zaczęły obowiązywać w Polsce od połowy marca i przez kilka tygodni były regularnie podnoszone. Śledczy zapowiadają kolejne zatrzymania.

Zmieniony ( 08.06.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.