Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 37 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow wybór 20 arrow Bosak w Oświęcimiu. Obchodzimy 80-tą rocznicę pierwszego transportu więźniów do niemieckiego obozu.
Sunday 09 August 2020 01:00:46.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Bosak w Oświęcimiu. Obchodzimy 80-tą rocznicę pierwszego transportu więźniów do niemieckiego obozu. Drukuj Email
Wpisał: Krzysztof Bosak   
14.06.2020.

Bosak w Oświęcimiu. Obchodzimy 80-tą rocznicę pierwszego transportu więźniów do niemieckiego obozu zagłady. [WIDEO]

https://medianarodowe.com/bosak-w-oswiecimiu-dzis-obchodzimy-80-ta-rocznice-pierwszego-transportu-wiezniow-do-niemieckiego-obozu-zaglady/


Dzisiaj przypada 80-ta rocznica pierwszego transportu Polaków do Auschwitz. Z tej okazji kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak odwiedził teren byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Z kolei po południu Roty Niepodległości organizują obchody upamietniające to bolesne wydarzenie.

„Jesteśmy pod bramą w muzeum Auschwitz. W miejscu byłego niemieckiego obozu zagłady, miejsca śmierci ponad miliona osób. W rocznice pierwszego transportu 720 więźniów z Tarnowa, głównie młodych Polaków. Polaków, którzy podpadli niemieckiemu okupantowi. Ci właśnie młodzi ludzie próbowali przedostać się przez góry do Budapesztu przez Słowację, po to by zasilić formującą się polską armię (…) tak zaczęła się historia kaźni miliona ofiar przez niemiecką machinę zagłady i terroru”.

„Dzisiaj jesteśmy tutaj aby złożyć wieniec. Jesteśmy w trakcie ustaleń z obsługą co do tego czy i jak będziemy mogli ten wieniec złożyć. Jak doskonale wiemy pod pretekstem epidemii obóz został zamknięty. Natomiast 80-ta rocznica pierwszego transportu do obozu, została sparaliżowana i uniemożliwiona (…) obchody zostaną uniemożliwione w ten sposób, że na teren obozu będzie mógł wejść jedynie prezydent Andzej Duda i jego otoczenie” – powiedział kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak.

Całość wideo można obejrzeć poniżej.

https://youtu.be/tZmMKto9it8Zmieniony ( 14.06.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.