Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 69 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Biskupi, kardynałowie 20 arrow Bp Stefan Oster: Droga Synodalna zagraża nauce Kościoła o zbawieniu
Monday 01 March 2021 07:47:58.32.
migawki
            Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę. Powinna pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Bp Stefan Oster: Droga Synodalna zagraża nauce Kościoła o zbawieniu Drukuj Email
Wpisał: Bp Stefan Oster   
25.06.2020.

 https://www.pch24.pl/bp-stefan-oster--droga-synodalna-zagraza-nauce-kosciola-o-zbawieniu,76811,i.html

Bp Stefan Oster: Droga Synodalna zagraża nauce Kościoła o zbawieniu

Biskup niemieckiej Pasawy Stefan Oster krytykuje Drogę Synodalną. W jego ocenie kierunek, jaki obrała większość Episkopatu jego kraju oraz najważniejsi świeccy, jest w istocie próbą naruszenia niezmiennego fundamentu wiary katolickiej.

 

W grudniu 2019 roku ruszyła w Niemczech Droga Synodalna. Biskupi i świeccy debatują o zniesieniu celibatu, święceniach kapłańskich dla kobiet, oddaniu znacznie szerszej niż dziś władzy w Kościele w ręce świeckich oraz o dużych zmianach w moralności seksualnej. Bp Stefan Oster z bawarskiej Pasawy patrzy na proces nader krytycznie.

 

W artykule opublikowanym na łamach prestiżowego magazynu katolickiego „Herder Korrespondenz” napisał, że agenda Drogi Synodalnej zagraża samej istocie wiary Kościoła.

 

W jego ocenie debata o kwestiach celibatu, moralności seksualnej oraz święceniach kobiet jest mniej lub bardziej bezpośrednim naruszeniem „niezmiennej istoty chrześcijańskiego obrazu człowieka i tym samym nauczania o zbawieniu”.

 

Według biskupa w Kościele katolickim rozwój jest tam, gdzie ludzie zbierają się dla wspólnej modlitwy i troski o wiarę, gdzie pojawia się cześć dla sakramentów, przede wszystkim dla Eucharystii, tam, gdzie prawdziwie szuka się i miłuje Jezusa Chrystusa.

 

Kościół katolicki nie powinien szukać dziś wpływów społecznych, ale raczej skupić się na wzmacnianiu swojej tożsamości jako wspólnoty wierzących w naszego Zbawiciela.

 

Źródło: die-tagespost.de

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.