Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 9 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku 20+ arrow Węgry nie chcą euro. Budapeszt wyklucza rychłe odrzucenie forinta
Tuesday 07 July 2020 02:33:09.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Węgry nie chcą euro. Budapeszt wyklucza rychłe odrzucenie forinta Drukuj Email
Wpisał: Gergely Gulyas   
25.06.2020.

 https://www.pch24.pl/wegry-nie-chca-euro--budapeszt-wyklucza-rychle-odrzucenie-forinta,76813,i.html

Węgry nie chcą euro. Budapeszt wyklucza rychłe odrzucenie forinta

 

Węgry wykluczają rychłe przystąpienie do strefy euro. Taki krok zostanie przez Madziarów rozważony, jeżeli ich PKB na głowę mieszkańca osiągnie PKB bliskie średniej Europy Zachodniej. Jednak nawet wówczas Budapeszt chce podejść do problemu z dużą ostrożnością.

 

Szef kancelarii premiera Węgier Wiktora Orban, Gergely Gulyas, mówił w czwartek na konferencji prasowej o perspektywach przyjęcia euro przez swój kraj.

 

- Wielokrotnie mówiliśmy, że argumenty przemawiające za przyjęciem wspólnej waluty są słabsze niż przeciw, dopóki węgierskie PKB na głowę mieszkańca nie osiągnie 85-90 proc. średniej w Europie Zachodniej - stwierdził dosłownie.

 

Gulyas dodał, że nawet gdy takie PKB zostanie osiągnięte, Madziarzy będą musieli bardzo poważnie zastanowić się nad przyjęciem euro. - Widzimy trudności, które spowodowało euro, a przynajmniej których nie rozwiązało - powiedział. Polityk przypomniał, że wzrost gospodarczy w krajach, które przyjęły euro, jest wolniejszy niż wówczas, gdy posiadały własną walutę.

 

Źródło: forsal.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.