Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 119 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ABC arrow 450 rocznica arcyważnego wydarzenia  św. Pius V ujednolica ryt Mszy Świętej sięgającej Apostołów.
Tuesday 01 December 2020 13:17:38.31.
migawki
 

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
450 rocznica arcyważnego wydarzenia  św. Pius V ujednolica ryt Mszy Świętej sięgającej Apostołów. Drukuj Email
Wpisał: papież św. Pius V   
16.07.2020.

 

 

450 rocznica arcyważnego wydarzenia – św. Pius V ujednolica starożytny ryt Mszy Świętej sięgającej Tradycji Apostolskiej

(Papież od bitwy pod Lepanto z Imperium Osmańskim i zwycięstwa różańcowego)

Właśnie przypadała 450 rocznica arcyważnego wydarzenia – 14 lipca 1570 roku nastąpiło wydanie słynnej bulli „Quo primum tempore”, normującej w całym Kościele łacińskim posługiwanie się „po wsze czasy” starożytnym Mszałem Rzymskim.

Autorem tego wielkiej wagi dokumentu był papież św. Pius V. Co bardzo ważne, nie było to żadne ustanowienie jakiejś nowej Mszy Świętej, lecz kodyfikacja i ujednolicenie rytu sięgającego Świętej Tradycji samych Apostołów!

Lex orandi, lex credendi, lex vivendi – jak się modlimy, tak wierzymy, tak też żyjemy. Prośmy więc dobrego Boga za wstawiennictwem św. Piusa V, by tradycyjna liturgia zataczała coraz szersze kręgi we współczesnym Kościele – tak, by w realiach obecnego kryzysu wiary i moralności, jak najwięcej dusz mogło czerpać z tego odwiecznego i pewnego źródła uświęcenia, wytrwać w nieskażonej wierze katolickiej i każdego dnia wzrastać w miłości Bożej.

================

Zmieniony ( 16.07.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.