Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 36 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow ekolo, lasy arrow Koty domowe w Polsce każdego roku zabijają w lasach ponad 630 mln ssaków i ponad 140 mln ptaków.
Wednesday 04 August 2021 01:39:44.40.
W Y S Z U K I W A R K A
Koty domowe w Polsce każdego roku zabijają w lasach ponad 630 mln ssaków i ponad 140 mln ptaków. Drukuj Email
Wpisał: Koty domowe   
24.07.2020.

 

 

Koty domowe w Polsce każdego roku zabijają w lasach ponad 630 mln ssaków i ponad 140 mln ptaków.

fa, wm 22.07.2020,

https://tvp.info/49076462/koty-niosa-smierc-w-lasach-lesnicy-apeluja-to-wielki-problem

Koty domowe w polskich lasach zadomowiły się na dobre. Zwierzęta te to jednak doskonałe drapieżniki, które każdego roku zagryzają miliony ptaków i ssaków, zagrażają lęgom i gatunkom chronionym. To problem – uważają leśnicy i apelują, by zwracać uwagę na koty w lasach.

O problemie, jaki stanowią dla zagrożonych gatunków ssaków i ptaków w polskich lasach domowe koty, przypomniało na Facebooku Nadleśnictwo Góry Iławeckie.
Leśnicy informują, że domowe koty znacznie szkodzą w lęgach niektórych gatunków ptaków, wśród których są gatunki chronione i bardzo rzadkie.
Najwięcej szkód wyrządzają koty oswojone, których nie kontrolują właściciele.
          
Z badań naukowców wynika, że koty domowe każdego roku zabijają ponad 630 mln ssaków i ponad 140 mln ptaków. Ważnym czynnikiem jest także stres, jaki kocie polowanie wywołuje wśród swoich potencjalnych ofiar.
        Leśnicy apelują do społeczeństwa – pamiętajmy o edukacji i zapewniajmy swoim kotom odpowiedni pokarm, by nie żerowały w lasach. Należy również zwracać uwagę na koty, które chodzą swobodnie po lasach.


Zmieniony ( 12.09.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.