Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 118 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Ukraina, B, L. od kwietnia 14 arrow Janukowycz a Kościół Grekokatolicki
Friday 26 February 2021 09:56:24.32.
migawki

Różaniec za Ojczyznę przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W środę 24-go, piątek 26-go i sobotę 27-go Suche Dni Wielkiego Postu.

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę, szczeg. wśród znajomych przestraszonych i tracących nadzieję. Powinna im pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Janukowycz a Kościół Grekokatolicki Drukuj Email
Wpisał: Kresy   
09.01.2011.

Janukowycz a Kościół Grekokatolicki

Janukowycz nie złożył życzeń grekokatolikom

08 stycznia 2011 http://www.kresy.pl/wydarzenia,religia?zobacz/janukowycz-nie-zlozyl-zyczen-grekokatolikom

Prezydent Wiktor Janukowycz nie złożył życzeń bożonarodzeniowych wiernym obrządku grekokatolickiego. Na Ukrainie ich liczbę szacuje się na ponad 3 miliony. Życzenia przekazał tylko wyznawcom prawosławia.

Życzenia były emitowane w czasie świąt w różnych kanałach telewizyjnych. Zostały umieszczone także na stronie internetowej szefa państwa. Prezydent mówi w nich jedynie o prawosławnych, choć 7 stycznia Boże Narodzenie obchodzą także grekokatolicy. „Jestem szczęśliwy, że w tym momencie, my, cały prawosławny świat, sławimy dziecię Boże i z wiarą i miłością patrzymy na nowy rok” - powiedział Wiktor Janukowycz.

Ukraiński kościół grekokatolicki nie zareagował oficjalnie na ten fakt, ale księża przyznają, że nie jest to pierwszy przypadek ignorowania ich cerkwi. Z podobnym traktowaniem spotykają się prawosławni kościoła autokefalicznego i patriarchatu kijowskiego. Wbrew tradycji, po zaprzysiężeniu na stanowisko prezydenta, Wiktor Janukowycz nie spotkał się z przedstawicielami najważniejszych wyznań, a jedynie cerkwi prawosławnej patriarchatu moskiewskiego. Przed samą uroczystością, został błogosławiony przez patriarchę Moskwy i Wszechrusi Cyryla.
IAR/Kresy.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.