Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 36 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Historia 20+ arrow Decyzja IPN! "Żydowskie prawo religijne" przyczyną zablokowania ekshumacji polskich żołnierzy 1920r.
Thursday 26 November 2020 02:28:27.31.
migawki
 

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

                                                                         Przeoraty i kaplice Bractwa Świętego Piusa X w Polsce

                                                                         ==================

Koniecznie: Godzinnik czyśćcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Decyzja IPN! "Żydowskie prawo religijne" przyczyną zablokowania ekshumacji polskich żołnierzy 1920r. Drukuj Email
Wpisał: Katarzyna Treter-Sierpińska   
28.07.2020.

Szokująca decyzja IPN !

"Żydowskie prawo religijne" przyczyną zablokowania ekshumacji polskich żołnierzy z 1920 roku

Katarzyna Treter-Sierpińska

Lip 27, 2020 https://wprawo.pl/szokujaca-decyzja-ipn-zydowskie-prawo-religijne-przyczyna-zablokowania-ekshumacji-polskich-zolnierzy-z-1920-roku/


W 2019 roku Stowarzyszenie Wizna 1939 złożyło w Instytucie Pamięci Narodowej wniosek o zgodę na ekshumację szczątków polskich żołnierzy poległych w czasie wojny z bolszewikami w 1920 roku.

Członkowie stowarzyszenia odnaleźli ich zarośnięte groby dzięki współpracy z mieszkańcami miejscowości Guty-Bujno (gm. Ostrów Mazowiecka) i chcieli godnie pochować żołnierzy w oznakowanej zbiorowej mogile.

Na pozwolenie czekali rok, aż w końcu wystosowali apel do prezydenta Andrzeja Dudy. Odpowiedzi na apel nie było.

ZOBACZ: IPN blokuje ekshumację bohaterów Bitwy Warszawskiej. Polacy apelują do Prezydenta RP!

10 lipca 2020 IPN ostatecznie odmówił zgody na ekshumację, a swoją decyzję tłumaczy tym, że na innych działkach w tej miejscowości znajdują się mogiły z II wojny światowej, w których pochowano zamordowanych Żydów. „W przypadku ludności żydowskiej ekshumacja jest niedozwolona z przyczyn religijnych” – czytamy w piśmie IPN skierowanym do stowarzyszenia.

IPN stwierdza też, że „wnioskodawca w żaden sposób nie odnosi się do kwestii narodowości i wyznania rzekomo pochowanych osób i pomija ich ewentualne konsekwencje, ignorując fakt wielonarodowościowego pochodzenia ludności zamieszkującej rejon Wizny przed II wojną światową”.

Reasumując: IPN odmawia wydania zgody na ekshumację i godny pochówek polskich żołnierzy poległych w 1920 roku powołując się na żydowskie prawo rzekomo zakazujące ekshumacji i na to, że w tej samej miejscowości, ale w innym miejscu, znajduje się mogiła, w której leżą Żydzi zamordowani podczas II wojny światowej.

       Co więcej, IPN blokuje ekshumację, ponieważ stowarzyszenie „nie odniosło się do narodowości i wyznania pochowanych osób”, przy czym wskazuje na wielokulturowość przedwojennych mieszkańców „rejonu Wizny”, chociaż miejscowość Guty-Bujno leży ok. 70 kilometrów od Wizny, a wniosek o ekshumację dotyczy polskich żołnierzy, a nie mieszkańców „rejonu Wizny”.

W piśmie IPN zarzucono też Stowarzyszeniu Wizna 1939, że nie uprawdopodobniło, iż „posiada środki i kwalifikacje pozwalające na prawidłowe, zgodne z aktualna wiedzą i zachowaniem profesjonalnych standardów przeprowadzenie prac ekshumacyjnych”.

Zwracam uwagę, że zarzuty braku profesjonalizmu wysuwała wobec stowarzyszenia tajemnicza Żydowska Komisja Śledcza w związku z odkryciami w Wiźnie dowodzącymi, że mordu na tamtejszych Żydach dokonali Niemcy, a nie Polacy.

Zwracam też uwagę, że stowarzyszenie działa od 10 lat i działa w sposób profesjonalny. Zasługą Stowarzyszenia Wizna 1939 jest m.in. odnalezienie faktycznego miejsca pochowka kpt. Władysława Raginisa, identyfikacja jego szczątków i godny pochówek dowódcy „polskich Termopili”.

ZOBACZ: Odnaleźli szczątki ofiar niemieckiego mordu w Wiźnie. Nęka ich Żydowska Komisja Śledcza. Kto chce zastraszyć członków Stowarzyszenia Wizna 1939? [WIDEO]

To jest obłęd!

W Polsce nie można ekshumować i godnie pochować polskich bohaterów, ponieważ prawo żydowskie rzekomo zabrania ekshumacji! A co ma prawo żydowskie do leżących w bezimiennych mogiłach Polaków?

Polscy żołnierze bronili Ojczyzny przed sowiecką zarazą w 1920 roku, gdy Żydzi witali bolszewików bramami triumfalnymi i przyłączali się do nich działając na szkodę państwa polskiego.

Jak można zabronić ekshumacji i godnego pochówku Polaków powołując się na prawo żydowskie? Gdybym nie zobaczyła tego pisma na własne oczy, nie uwierzyłabym, że coś takiego jest możliwe. Gdzie my żyjemy?! W Polsce, czy w państwie żydowskim?!

Stowarzyszenie zapowiedziało złożenie odwołania od decyzji IPN.

Zmieniony ( 28.07.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.