Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 133 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Lekcje wielkich bitew arrow o historii - Odc. 3 - Bitwa pod Grunwaldem: Przed bitwą. 28 min.
Wednesday 02 December 2020 10:22:25.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
o historii - Odc. 3 - Bitwa pod Grunwaldem: Przed bitwą. 28 min. Drukuj Email
Wpisał: Jędrek, kasztelan zamku Chojnik   
29.07.2020.

Jędrek o historii - Odc. 3 - Bitwa pod Grunwaldem: przed bitwą

https://www.youtube.com/watch?v=t9pM_lU05I4

28 minut

W trzecim odcinku serii Jędrek, kasztelan zamku Chojnik, opowiada m.in. o tym, jaki wynalazek pomógł w przeprawieniu się przez Wisłę armii Jagiełły oraz co oznaczały dwa nagie miecze przekazane przed bitwą przez Krzyżaków.

Most pontonowy zbudowano w ciągu PÓŁ dnia!!

Niezwykłe wiadomości o zbrojach Krzyżaków.

Zmieniony ( 29.07.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.