Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 125 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow na pasku UE czy na stryczku [USA?] arrow Wikipedia o Bernstein Namier, fałszerzu "linii Curzona" - i jego krewnych Kurskich.
Wednesday 02 December 2020 10:00:44.31.
migawki
 

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Wikipedia o Bernstein Namier, fałszerzu "linii Curzona" - i jego krewnych Kurskich. Drukuj Email
Wpisał: Wikipedia   
30.07.2020.

Wikipedia o Bernstein Namier, fałszerzu „linii Curzona- i

jego krewnych Kurskich.Lewis Bernstein Namier (pierwotnie Ludwik Bernstein Niemirowski, ur. 27 czerwca 1888 w Woli Okrzejskiej, zm. 19 sierpnia 1960) – brytyjski historyk.

Życiorys

Urodzony w bogatej, zlaicyzowanej i spolonizowanej rodzinie żydowskiej jako Ludwik Bernstein, syn Józefa Bernsteina i Anny z Sommersteinów. Rodzina zmieniła później nazwisko na Niemirowski. Studiował we Lwowie, Lozannie, gdzie wywarły na niego znaczny wpływ wykłady Vilfredo Pareto oraz w Londynie (London School of Economics).

W roku 1906 Bernstein wyemigrował do Wielkiej Brytanii, gdzie kilka lat potem uzyskał brytyjskie obywatelstwo (w 1913 roku).

Następnie, już jako Namier, zajmował stanowisko eksperta w brytyjskich ministerstwach propagandy (1915–1917), [ w dwa lata po uzyskaniu obywatelstwa !! md] informacji (1917–1918) oraz w ministerstwie spraw zagranicznych (1918–1920), kiedy to był jednym z głównych doradców premiera Davida Lloyda George’a w sprawach polskich podczas konferencji pokojowej w Paryżu.

W tym okresie był głównym antagonistą Romana Dmowskiego.

Namier popierał natomiast Piłsudskiego jako jedynego człowieka, który może rządzić Polską. [---] Swoje stanowisko względem Polski zmienił zasadniczo w 1939 roku. Zarzuca mu się manipulowanie statystykami etnograficznymi na Kresach Wschodnich i w Galicji.

Sfałszował, jak sądzą niektórzy historycy, zapis linii demarkacyjnej zwanej linią Curzona, przypomnianej na konferencji w Spa w lipcu 1920 r. przez Philipa Kerra, który przekazano do akceptacji przedstawicielom dyplomacji sowieckiej.

Przygotowany przez Namiera wariant linii, odcinał Lwów i Wilno od Polski. [to nie był „wariant”, lecz FAŁSZERSTWO MD]

[---]

Jako aktywny działacz syjonistyczny pełnił funkcję sekretarza politycznego Agencji Żydowskiej w Palestynie (1929–1931) i współpracownika Chaima Weizmana. Pomimo późniejszej konwersji na anglikanizm Namier do końca życia pozostawał cennym sprzymierzeńcem ruchu syjonistycznego. Był projektodawcą stworzenia przez rząd brytyjski Żydowskiej Siły Zbrojnej w Palestynie oraz organizatorem pomocy Żydom, którzy uszli przed nazistowskimi prześladowaniami z Niemiec.[---]

Życie prywatne

Wychowywany w całkowicie zlaicyzowanej rodzinie żydowskiej. Pod wpływem antysemickiej dyskryminacji postanowił jako dorosły powrócić do judaizmu. Przed poślubieniem drugiej żony przeszedł na anglikanizm.

Jego pierwszą żoną była poślubiona w 1917 Clara Sophia Poniatowski (1891-1945). W 1947 poślubił Julię Kazarinę, primo voto de Beausobre (1893-1977).

Miał jedną siostrę: Teodorę Modzelewską (matkę Anny Kurskiej).

====================

Anna Maria Kurska z domu Modzelewska (ur. 24 sierpnia 1929 we Lwowie, zm. 25 sierpnia 2016) – prawniczka, adwokat, sędzia, polityk, senator V i VI kadencji.

Matka, Teodora (1887–1969), córka Józefa Bernsteina vel Niemirowskiego i Anny z Sommersteinów, , pochodziła z rodziny żydowskich kupców (jej bratem był Lewis Bernstein Namier).

Była żoną Witolda Kurskiego, z którym miała dwóch synów: Jarosława oraz Jacka[

===============

[pisaliśmy o tym już w 2016, ale były same oburzone sprostowania. Pan Bernstein-Namier, ziomal Sienkiewicza MD]

Zmieniony ( 30.07.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.