Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 43 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Co robić?18+ arrow Rozpocząć sypanie Kopca Zwycięstwa w hołdzie Maryi
Thursday 24 September 2020 00:04:42.30.
migawki
 

  26.09.20 Bielsko Biała – comiesięczna Msza święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

26.09.20 Kielce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

25/26.09 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. CII – czyli sto drugie !!

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Rozpocząć sypanie Kopca Zwycięstwa w hołdzie Maryi Drukuj Email
Wpisał: Deklaracja Warszawska   
14.08.2020.

 

 

Rozpocząć sypanie Kopca Zwycięstwa w hołdzie Maryi


Tekst Deklaracji Warszawskiej do odczytania 15 sierpnia w Ossowie.Deklaracja Warszawska. 

 

15 sierpnia 1920 roku w święto Wniebowzięcia Matki Bożej, za wstawiennictwem Maryi Królowej Polski, my Polacy odnieśliśmy swoje wielkie zwycięstwo! Gdy nad Polską zawisło śmiertelne niebezpieczeństwo, gdy sytuacja wydawała się wręcz beznadziejna, gdy żądne krwi i oszalałe chęcią gwałtu bolszewickie hordy zbliżały się do Warszawy, z pomocą Polsce przyszła Bogurodzica. 15 sierpnia to nasz dzień wdzięczności i modlitewnej pamięci o tysiącach żołnierzy, którzy poświęcili wszystko, aby ocalić Ojczyznę.

 

Tysiące polskich żołnierzy nosiło na piersiach medaliki i ryngrafy z Matką Bożą, a w kieszeniach mundurów różańce. Byli ludźmi takimi jak my, ze swoimi wadami i słabościami, ale mieli w sercach i duszach głęboką wiarę. Wielkie procesje z relikwiami świętych i msze polowe na placach Warszawy gromadziły tysiące ludzi. 

 

Matka Boża Zwycięska objawiła się dwa razy w sierpniu 1920 r. na polach bitew pod Warszawą. Świadczą o tym liczne relacje uciekających w przerażeniu bolszewickich sołdatów.

 

W roku 100-lecia Bitwy Warszawskiej trzeba nam przypominać maryjność Polaków, przypominać, że do roku 1926 to Bogurodzica była Hymnem Wojska Polskiego, godłem Polski był orzeł w koronie z krzyżem, hasłem Polaków był Bóg, Honor i Ojczyzna zaś obraz Matki Bożej Łaskawej był herbem Warszawy. 

 

Musimy zobaczyć Bitwę Warszawską jako wielką wiktorię w wojnie chrześcijańskiej Polski z cywilizacją śmierci. Wojnie, która trwa ! Musimy w tym właśnie miejscu stwierdzić, że dzisiejsza Polska nie jest krajem spełniającym przykazanie “Nie zabijaj”. Trwa tu i teraz wojna o pamięć, o prawdę historyczną.

 

Nie mamy godnego upamiętnienia Bitwy Warszawskiej. 

Świat, Polacy w kraju i na całym świecie czekają na dopełnienie przez Polskę zwycięstwa nad komunizmem, czekają na Polskę prawdziwie chrześcijańską, szanującą życie i godność każdego człowieka od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci.

 

My, zgromadzeni w Ossowie na polu bitwy w stulecie Bitwy Warszawskiej, tego prawdziwego Cudu nad Wisłą, oczekujemy, że Ojczyzna świętego Jana Pawła ll zrealizuje jego testament i stanie się prawdziwym Królestwem Chrystusa Króla i Maryi Królowej Polski.

 

Na znak tego wielkiego zwycięstwa postanawiamy rozpocząć sypanie Kopca Zwycięstwa - widomego znaku naszej wdzięczności bohaterom tych zmagań i niezłomnej wiary w ostateczne zwycięstwo naszego Króla i Królowej.

Tak nam dopomóż Bóg.Skład Komitetu Inicjatywnego (w kolejności alfabetycznej):


Marcin Dybowski,

Łukasz Korwin,

Andrzej Melak,

Jerzy Szpak
Zmieniony ( 14.08.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.