Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 57 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Białoruś, Litwa arrow Kontrofensywa prezydenta Łukaszenki...
Monday 26 October 2020 07:30:02.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kontrofensywa prezydenta Łukaszenki... Drukuj Email
Wpisał: Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka   
23.08.2020.

Kontrofensywa prezydenta Łukaszenki...

https://wps.neon24.pl/post/157159,kontrofensywa-a-lukaszenki


W dniu dzisiejszym ( w niedzielę) na godzinę 14-tą anty-łukaszenkowska opozycja wzywa do do Mińska na tzw. Marsz Nowej Białorusi obywateli z terenu całego kraju.

A.Łukaszenka z pomocą specjalistów od wojny informacyjnej, którzy zasiedli w ogólnobiałoruskich studiach telewizyjnych oraz zapewne zasilili także sieci społecznościowe, przełamał dominację w mediach elektronicznych, jaką opozycja szkolona i wspomagana bezpośrednio z terenów Polski i Litwy, posiadała w ciągu niemal całego pierwszego tygodniach po wyborach.

Zmieniony został także sposób reakcji na protesty i próby wywołania strajku ogólnopaństwowego.

Po pierwsze, A.Łukaszenka rozpoczał serię bezpośrednich spotkań z mieszkańcami miast ( chodzi o Mińsk i wyjątkowo wydawałoby się zdestabilizowane Grodno), z załogami przedsiębiorstw państwowych, których załogi podżegane były do strajków. Po drugie, na protesty opozycji odpowiedziano kontrmanifestacjami zwolenników Łukaszenki w wielu miastach Białorusi, a także miały miejsce niekonwencjonalne formy poparcia w postaci kawalkad samochodów z flagami Białorusi, czy nawet grupami rowerzystów z flagami i hasłami poparcia dla prezydenta.

Opozycji odebrano w ten sposób inicjatywę oraz wyjęto z jej rąk, póki co ,groźne narzędzie, jaką może być prowokacja wobec sił porządkowych, prowadząca do przelewu krwi.

Działania opozycji i próby spowodowania chaosu na Białorusi nie spotkały sie także ze spodziewanym poparciem poważnych państw i polityków europejskich. Niechlubny przykład polskiego premiera i ministra ( byłego już) spraw zagranicznych jedynie dokumentuje wyjątkową marionetkowość polskich polityków, i stawia Polskę na równi z groteskowymi politykami Litwy- nic nie znaczącego, a jedynie  wynajmowanego do brudnej roboty państewka.

Na podsumowanie tego co dzieje się na Białorusi przyjdzie jeszcze czas, ale już teraz jest dużo znaków zapytania odnośnie zakres działań V kolumny na terenie Białorusi – w tym także na wysokich szczeblach władzy państwowej i instytucji państwa, głównie mediów, ale także władz lokalnych i dyrekcji dużych firm państwowych.

Decydującym będzie dzisiejszy dzień, w który opozycja może zdecydować się na rozpaczliwy krok sprowokowania starć ulicznych w celu przelania krwi, a nawet doprowadzenia do ofiar śmiertelnych, co miałoby spowodować reakcję społeczną oraz polityczną reakcje zachowujących do tej pory dystans krajów europejskich.

Wkrótce się przekonamy. PZ

======================== 

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko podkreśla wagę przywrócenia mieszkańcom Białorusi spokojnego życia. Szef państwa powiedział to wczoraj na wiecu w Grodnie

„Drodzy przyjaciele, ludzie są zmęczeni. Jesteśmy przyzwyczajeni do życia w spokojnym, cichym, tolerancyjnym kraju. I w Mińsku, i u Was, jak i w innych miastach. Ludzie widzieli, że rzucają w nas „”koktailami Mołotowa. Ludzie są zmęczeni, proszą o spokojne życie. I musimy dać im to życie – powiedział Prezydent.

A.Łukaszenka polecił Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, KGB w obwodzie grodzieńskim, aby w sobotę i niedzielę zadbać o porządek na ulicach Grodna i innych miast regionu.

„Bez względu na to, czy komuś się to podoba, trzeba dokładnie (nie w tłumie) zidentyfikować wszystkich podżegaczy i prowokatorów. Mamy listy ich wszystkich. Musimy ich zidentyfikować” – powiedział białoruski lider.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko zapowiada, że ​​próby wywierania presji i gróźb przeciw robotnikom w różnych sferach ze strony przeciwników władzy będą zdecydowanie stłumione.

„Dziś za granicami kraju błąka się z pół tuzina rządów na emigracji. Każdy chce przyjechać, połakomić się na Białorusi, posiekać na kawałki, coś włożyć do kieszeni. Powiedziałem już: pojawiła się tzw. Czarna sotnia. Osobne ośrodki pojawiały się i w centrum, i tutaj, do czasu aż prokuratura nie wszczeła sprawy karnej. Jak tylko ją otworzyła, połowa lub więcej uciekła tam, a część schowała się pod listwą przypodłogową. Wyciągniemy ich wszystkich – podkreślił białoruski lider.

„Pomyślcie tylko, co nam oferują, te„ czarne sotnie ”. Dziś media są częścią hybrydowej wojny, która została rozpętana przeciwko Białorusi. Wszystko koncentruje się na mediach. Zaczęli naciskać, prześladować rodziny. Zaczęli zastraszać dzieci, urzędników, wojskowych, dziennikarzy. To nie jest normalne. To zostanie najsurowiej stłumione ”- powiedział Prezydent.

„Powiedziałem tylko: sobota, niedziela do refleksji. Od poniedziałku niech się nie obraża. Władza powinna być władzą” – dodał białoruski lider.

„Ale najgorsze jest, jeśli presja na ludzi będzie trwała. Opracowaliśmy algorytm działań przeciwko tym, którzy zastraszają, przeciwko tym, którzy zatruwają rodziny” – powiedział Aleksander Łukaszenko .

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko apeluje do przedstawicieli różnych wyznań, aby nie ingerowali w kwestie polityczne. Szef państwa powiedział to dziś na wiecu w Grodnie

„Dziwię się stanowiskiem naszych wyznań. Drodzy duchowni, osiądźcie i zajmijcie się swoimi sprawami. Ludzie powinni przychodzić do kościołów, aby się modlić! Kościoły i kościoły nie są od polityki. Ludzie powinni przychodzić tam z duszą, jak zawsze” – podkreślił białoruski przywódca.

„Nie idźcie w śkad za renegatami. Będziecie wam wstydi za stanowisko, jakie zajmują teraz niektórzy z was. A państwo nie spojrzy na to obojętnie” – zaznaczył Aleksander Łukaszenko.

Zauważył, że w sprawach narodowościowych na Białorusi panuje porządek, nie ma problemów i ten stan rzeczy trzeba zachować. „W żadnym wypadku nie wolno dopuszczać do walk międzyetnicznych. To będzie ostatnia rzecz, jaką zrobimy, zanim położymy krzyż na naszym wielonarodowościowym państwie” – podkreślił białoruski przywódca.

Głównym zmartwieniem państwa są ludzie. Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko powiedział to dziś na wiecu w Grodnie,

Szef państwa powiedział zebranym, że dziś mianował Władimira Karanika nowym gubernatorem obwodu grodzieńskiego. Przy aplauzie uczestników wiecu Aleksander Łukaszenko podziękował deputowanym rady obwodowej za jednogłośne poparcie zgłoszonej kandydatury. „Włodzimierzu Stiepanowiczu, jesteś pierwszym od ćwierć wieku gubernatorem, który został przyjęty na rynku. Od pana wiele zależy. Musicie pomóc mieszkańcom Grodna. Naszym głównym zmartwieniem są ludzie. Dlatego nowy gubernator musi zrobić wszystko, aby ludzie w obwodzie grodzieńskim nie zachorowali na tę chorobę (koronawirus. – przyp. BiełTA) ”- powiedział Prezydent.

Na Białorusi, jego zdaniem, problem ten został w dużej mierze rozwiązany. Państwo skierowało znaczne środki, w tym finansowe, na przezwyciężenie trudnej sytuacji epidemiologicznej. „Ale nie uwierzyliście mi, kiedy powiedziałem, że nie powinniśmy naciskać, izolować ludzi” – zauważył Prezydent. „Co mówią dziś ludzie Zachodu? Ale jak to było ze mną, kiedy nie wszyscy z was mnie wspierali? Kiedy sam wystąpiłem przeciwko całemu światu i próbowałem Was przekonać: nie ma potrzeby izolacji, jesteśmy celowo wpychani do dwupokojowych, trzypokojowych mieszkań? ”

Prezydent zaznaczył, że dziś nie wszystko jest jasne, także w kolektywach pracowniczych. „Dostrzegam różne nastroje” – podkreślił białoruski lider. Są jednak tacy, którzy nie chcą pracować, ale wzywają do strajków. Najbardziej na takich działaniach cierpią ich rodacy, kiedy np. z powodu wstrzymania budowy ważnych obiektów socjalnych, tak potrzebnych mieszkańcom obwodu grodzieńskiego, odracza się ich uruchomienie.

Aleksander Łukaszenko podkreślił, że państwo zrobiło wiele, aby stworzyć nowoczesny przemysł i miejsca pracy w obwodzie grodzieńskim.
„Dziś zwracam się do tych, którzy tego nie rozumieją. Wyjaśnicie im, że zrobiliśmy wszystko, aby ta ziemia kwitła. Po co łamać własnymi rękami to, co tworzymy od dziesięcioleci. Nie wolno nam na to pozwolić. Musimy żyć w pokoju i się rozwijać – powiedział Prezydent

Głowa państwa polecił Państwowemu Komitetowi Granicznemu wzmocnienie bezpieczeństwa na granicach państwa.
„Ani jeden bojownik, ani jeden prowokator, ani jeden nabój nie powinien dostać się na nasze terytorium”.

Prezydent zwrócił uwagę, że kiedyś na Białorusi zapadła decyzja o zorganizowaniu uproszczonego przejścia granicznego dla obywateli wielu krajów. Jednak niektórzy cudzoziemcy próbują wykorzystać te możliwości do negatywnych celów. „Przybyli, wymachując flagami, robią burdy, was podburzają do zamieszek” – powiedział Aleksander Łukaszenko i wyjaśnił, że to jest powód, dla którego potrzebne jest większe bezpieczeństwo na granicy państwowej.

„Zamieszki, ich zalążek, podżegacze nie są mieszkańcami Grodna. Oni (prawdziwi podżegacze. – przyp. Bełta) siedzą pod Warszawą, Wilnem.

I widzicie, dokąd uciekli alternatywni ludzie. Nikt ich nie rozsiał, nie wypędził ich z Białorusi. Niektórzy prosili mnie: abym ich ratował i wywiózł. Niektórzy okrążyli Rosję i Ukrainę i tam osiedlili się ”. „Ci, którzy koordynują i zarządzają tym wszystkim, siedzą za granicą w sąsiednich krajach, a nawet otrzymują wsparcie od tamtejszych władz” – jest przekonany Aleksander Łukaszenko.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko wzywa Białorusinów, aby nigdy i nikomu nie oddawali swojego kraju

„Będę z Wami, nie będę nigdy nie oddawajcie własnego kraju. Zachowajcie swoją ziemię, nie oddawajcie jej nikomu. Należy do naszych dzieci, a one nie mają gdzie szukać ziemi. Nikt im jej nie da” – podkreślił białoruski przywódca.

„Problem nie dotyczy dziś Łukaszenki. Najadłem się tego chleba (prezydenckiego. – przyp. Biełta). Ale wyobraźcie sobie przez chwilę – nie ma Łukaszenki. Kto dowodziłby dziś oddziałami na zachodniej granicy?
Przed kim minister obrony miałby stać na baczność i składać sprawozdania? Nie bylibyśmy już właścicielami tego placu, bylibyśmy połamani, pokruszeni i wypluci ”- zaznaczył Aleksander Łukaszenko.

Prezydent podkreślił oczywistość zewnętrznej ingerencji w sprawy kraju.
„Dziś jesteśmy zepchnięci w otchłań niezgody i nienawiści” – powiedział. „Na zachodniej granicy jest niespokojna, pobrzękują bronią, grożą, otwarcie ingerują w wewnętrzne sprawy naszego suwerennego państwa. Ktoś nawet zaciera ręce (wiem to na pewno). Wspomina o ” Kresach Wschodnich”, gdzie wszystko co białoruskie było zakazane i wypalane gorącym żelazem. Teraz to nasza ziemia. Ziemia suwerennej Białorusi, gdzie wszystkie narodowości żyją w pokoju i harmonii, tworząc szkielet narodu białoruskiego. I musimy bronić naszej ziemi. ”

„Podczas mojej pracy podróżowałem po całym świecie, widziałem różne narody” – kontynuował Aleksander Łukaszenko. „które przeszły przez kolorową rewolucję, wciąż walczą i nikt im nie pomógł. Dlatego że trzeba rzucić na kolana, a następnie zniewolić, zresztą w nowoczesny sposób, najlepiej bez czołgów i samolotów. Trzeba ludzi zgnoić. I bez pieniędzy, bez kosztów, skierować ich na swoją stronę.

Prezydent podkreślił, że w Białorusi widzi się te plany zarówno na najwyższym szczeblu, jak i na poziomie zwykłych obywateli. „Jesteśmy ludźmi wykształconymi – Białorusinami. Czy nie nażyliśmy się przez stulecia pod batem w wozie i w łykowych butach, nie najedliśmy się biedy ?” Głowa państwa zadał retoryczne pytanie: „Trzymajcie swoją ziemię, nie oddawajcie jej nikomu, bo nie należy ona ani do was, nie do nas – lecz do naszych dzieci. I nie mają one gdziekolwiek szukać ziemi, nikt im nie da. ”

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko deklaruje, że nie da się stworzyć problemu językowego na Białorusi, wprowadzając pełzającą destrukcję języka rosyjskiego, jak sugerują przeciwnicy władz.

W tym pięknym regionie ludzie mówią po białorusku, rosyjsku, polsku, litewsku, ukraińsku. Proponuje nam się pełzające zniszczenie języka rosyjskiego. Mówią, że za tydzień przejdziemy na białoruski. Dlaczego? Pozwól ludziom mówić językiem, którego chcą. Zawsze tak było. „, powiedział białoruski przywódca.

Łukaszenko – obywatelom o policji: to twoi ludzie, nawet jeśli gdzieś popełnili błąd, wybaczcie im.

„Otrzymuję informację, że tu, jak i w całym kraju, działają prywatne przedsiębiorstwa, które podżegają ludzi do strajku. Aby zająć miejsca przedsiębiorstw państwowych” – zaznaczył Prezydent. Według niego dochodzi do tego, że jeśli policjant przyjdzie naprawić państwowy samochód, to nawet w tym przypadku są fakty nacisku. „Ekipa z Polski (mamy takie rozmowy telefoniczne): zmiażdżyć gliny! Po co? Co zrobisz, jeśli bandytyzm zacznie się na ulicy? Do kogo zadzwonisz? 101, 102, 103 – te telefony znamy od dzieciństwa”, – – podkreślił głowa państwa. „Nie rozbijajcie tych ludzi. To są wasi ludzie. Nawet jeśli gdzieś popełnili błąd, wybaczcie im” – dodał białoruski przywódca.

Przeciwnicy białoruskiego państwa zatruwają kraj, opracowując scenariusze dalszej presji na Rosję.

„Ktoś w Rosji (często to widzę w mediach) mówi:„ Och, na Białorusi, ach, na Białorusi… ”Nie na Białorusi – to tutaj, u was, na zachodniej granicy, naciskają, jątrzą, gnębią. Putin i ja zgodziliśmy się: jesteśmy tu gnębieni, aby później rzucić się na Rosję. To jest trampolina i musimy ją zniszczyć. To nasza wspólna opinia z prezydentem Putinem ”- powiedział Aleksander Łukaszenko.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko wzywa obywateli do analizowania i porównywania informacji z różnych źródeł, formułowania opinii o niektórych wydarzeniach.

„Zawsze trzymaj głowę na ramionach! Czytajcie w internecie, oglądajcie kanały w Telegramie, oglądajcie tak niekochaną telewizję państwową i porównujcie. Porównujcie i myślcie! Nie pomyślicie, nie rzucą nas wszystkich pod bicz – wrzucą nas na kolana w obcą ziemię” – podkreślił Białorusin. lider. „Wszyscy jesteśmy jednym krajem. To nasza ziemia – czysta, spokojna, nasza Białoruś! Którą musimy zachować i przekazać naszym dzieciom i wnukom!” – dodał Aleksander Łukaszenko.

Za:https://www.belta.by/president/view/lukashenko-ljudi-prosjat-spokojnoj-zhizni-i-my-dolzhny-im-etu-zhizn-predostavit-403781-2020/

 

Łukaszenko: tak jak się spodziewaliśmy, wszystko idzie zgodnie z planem kolorowych rewolucji, ale z wykorzystaniem czynnika zewnętrznego

Scenariusz kolorowych rewolucji jest używany przeciwko Białorusi, osobliwością sytuacji jest wykorzystanie czynnika zewnętrznego. Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko powiedział to dzisiaj podczas wizyty na poligonie wojskowym pod Grodnem

 

Na poligonie 6. Oddzielnej Brygady Zmechanizowanej Gwardii minister obrony Wiktor Chrenin poinformował głowę państwa o zamiarze przeprowadzenia kompleksowych ćwiczeń taktycznych z połączonym zgrupowaniem na taktycznym kierunku Grodna, o sytuacji na białoruskich granicach.

„Wszystko jest jasne. Jak się spodziewaliśmy, wszystko idzie zgodnie z planem kolorowych rewolucji z agitacją wewnętrzną sytuacją polityczną w kraju. Oryginalność i osobliwość sytuacji polega na tym, że ze sobą związany jest czynnik zewnętrzny, co nie zawsze ma miejsce. Zwykle rozkęcają wszystko odd środka, obalają obecny rząd. ponieważ władze są na miejscu, twardo się opierają (i nie tylko opierają się, ale także kontrolują sytuację), włączono czynnik zewnętrzny ”- powiedział Aleksander Łukaszenko.

Zdaniem prezydenta przeciwnicy chcą rozproszyć siły białoruskich wojskowych i funkcjonariuszy organów ścigania, odwrócić uwagę od sytuacji wewnętrznej i nadwerężyć granicę zewnętrzną. Dodał, że jednocześnie następuje intensyfikacja nastrojów protestacyjnych i bandytyzmu w społeczeństwie. „Widzicie, że oni już ciągną tutaj„ alternatywnego prezydenta ”, robią to poważnie, ponieważ napływają oświadczenia państw zachodnich o finansowaniu i wsparciu. Wsparcie militarne jest ewidentne – przemieszczanie się wojsk NATO do granic.
Wszyscy zmierzają w kierunku zaciągnięcia tutaj rzekomo nowego prezydenta. Apeluje on do państw zachodnich, w tym przypadku do NATO, o ochronę ludności. Sprowadzają wojska – i można położyć kres Białorusi – powiedział szef państwa

Aleksander Łukaszenko podkreślił, że te działania i odpowiadające im wypowiedzi państw zachodnich są już bezpośrednią interwencją w sytuację na Białorusi. „Mówimy o finansowaniu, przeciągając nas na negocjacje z OBWE – jasne jest, dlaczego to robią” – zaznaczył białoruski przywódca. Prezydent polecił Ministrowi Obrony i Dowódcy Zachodniego Dowództwa Operacyjnego, aby dołożyli wszelkich starań, aby „przede wszystkim chronić zachodnią perłę Białorusi skupioną w Grodnie”. „Przyjmując najbardziej rygorystyczne środki ochrony integralności terytorialnej naszego kraju” – podkreślił.

Na poligonie głowa państwa wizytowała rejon koncentracji 52 batalionu czołgów, centrum kontroli dywizji rakietowej. Minister obrony poinformował go o sytuacji i realizowanych zadaniach. Następnie Aleksander Łukaszenko poleciał helikopterem do punktu odrzutowego, gdzie znajduje się RRSO „Polonez”.( Reaktywny Rakietowy System Ogniowy „Polonez”)

Jak informowaliśmy, na ostatnim posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Prezydent polecił Ministerstwu Obrony, aby zwróciło szczególną uwagę na przemieszczanie się wojsk NATO na terytorium Polski i Litwy. „Musimy śledzić kierunek ich ruchu i plany. W tej chwili wszystkie te plany widzimy. Nie przeszkadza nam to zbytnio, ale pewne fakty, zwłaszcza w kierunku grodzieńskim, skłaniają do refleksji. Dlatego musimy podjąć kroki i nie wahać się wycofać naszych sił zbrojnych. Siły i sprzęt na kierunkach ich ruchu – powiedział głowa państwa.

„To znaczy, musimy kontrolować te sprawy. Szczególnie w Grodnie, w kierunku Grodno. Bo jest tam bardzo duża chęć destabilizacji sytuacji jeszcze bardziej niż w Mińsku” – dodał Aleksander Łukaszenko.

Za:https://www.belta.by/president/view/lukashenko-kak-my-i-predpolagali-vse-idet-po-planu-tsvetnyh-revoljutsij-no-s-ispolzovaniem-vneshnego-403755-2020/

Po wizycie na poligonie Gożskiego prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko przybył do Grodna na stałe miejsce rozmieszczenia 6. Oddzielnej Brygady Zmechanizowanej Gwardii, gdzie odbył spotkanie z kierownictwem bloku energetycznego

Głowa państwa stwierdziła z ubolewaniem: zamiast zajmować się gospodarką i żywotnymi sprawami kraju, należy zwrócić uwagę na kwestie stabilizacji sytuacji. „Nie powiedziałbym nawet, że w kraju (jako całości. – ok. Biełta). Przede wszystkim to Mińsk. Nie chcę tu nawet nazwać Grodna z dzisiejszego punktu widzenia. Najbardziej niepokoi mnie jednak ta wewnętrzna sytuacja.” dodano czynnik zewnętrzny – obserwujemy poważne poruszenie wojsk NATO w bezpośrednim sąsiedztwie naszych granic na terytorium Polski i Litwy – powiedział białoruski przywódca.

W związku z tym zaznaczył, że po raz pierwszy od ćwierć wieku konieczne było podjęcie najpoważniejszej decyzji, doprowadzenia głównych jednostek Sił Zbrojnych do pełnej gotowości bojowej i przeniesienia wojsk na zachód.

Przed podjęciem decyzji o wewnętrznej sytuacji politycznej w Grodnie Aleksander Łukaszenko poprosił o przedstawienie sytuacji i prognozy jej rozwoju.

Za:https://www.belta.by/president/view/lukashenko-vpervye-za-chetvert-veka-prishlos-prinimat-samoe-serjeznoe-reshenie-403766-2020/

 

Łukaszenka zdecydował o powołaniu Karanika na gubernatora obwodu grodzieńskiego

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko podjął decyzję o powołaniu na stanowisko gubernatora obwodu grodzieńskiego Władimira Karanika, który do tej pory stał na czele Ministerstwa Zdrowia. Zaproponował odpowiedniego kandydata podczas spotkania w Grodnie z deputowanymi sejmiku. Za tym powołaniem głosowali deputowani regionalni.

„Podjąłem decyzję o wysłaniu do Was waszego człowieka, Władimira Stiepanowicza Karanika” – powiedział głowa państwa – „To dla mnie wielka strata, ponieważ jest bohaterską osobą podczas koronawirusa. Asystent prezydenta we wszystkich sprawach, pierwszy generał, który wykonał moje polecenia. I postąpiliśmy słusznie ”.

„Jest Wasz, stąd. Młody, mądry” – rekomendował prezydent nowego gubernatora.

Na spotkaniu odnotowano również wielkie zasługi, wieloletnią owocną pracę gubernatora Władimira Krawcowa. Aleksander Łukaszenko podkreślił, że nie ma żadnych zastrzeżeń do byłego już gubernatora.

Z kolei Władimir Karanik podziękował za wsparcie. „Doskonale zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spoczywa na moich barkach. Nie jest tajemnicą – to moja mała ojczyzna, w której się urodziłem i wychowałem” – powiedział – „Myślę, że kiedy minie piana i wszyscy wejdą w spokojny stan wtedy zrozumieją, że to nasza ziemia. I najważniejsze jest to, co możemy osiągnąć w życiu, zróbmy to własnymi rękami i mózgiem. Nikt inny nam nie pomoże. Potencjał regionu jest ogromny ”.

Po spotkaniu z deputowanymi sejmiku Aleksander Łukaszenko udał się na wiec, który odbył się nieopodal na placu. Tam ponownie publicznie przedstawił nowego gubernatora. „Władimirze Stiepanowiczu, jesteś pierwszym gubernatorem od ćwierć wieku, który został przyjęty na placu. Wiele jesteś winien. Musisz pomóc mieszkańcom Grodna. Naszym głównym zmartwieniem są ludzie” – podkreślił prezydent.

Władimir Stepanowicz Karanik urodził się w 1973 roku w Grodnie. Ukończył Państwowy Instytut Medyczny w Grodnie w 1996 roku. W latach 1996-2011 pracował na różnych stanowiskach w Republikańskim Centrum Naukowo-Praktycznym Onkologii i Radiologii Medycznej im. N.N. Aleksandrowa (dawniej Instytut Badań Naukowych Onkologii i Radiologii Medycznej im. N.N. Aleksandrowa). Był pracownikiem naukowym oddziału onkopatologii klatki piersiowej, torakochirurgiem (kierownikiem) Republikańskiego Centrum Naukowo-Praktycznego.
Od 2011 roku pełnił funkcję naczelnego lekarza Miejskiej Klinicznej Poradni Onkologicznej w Mińsku, w czerwcu 2019 roku został mianowany Ministrem Zdrowia Republiki Białoruś.

Za: https://www.belta.by/president/view/lukashenko-prinjal-reshenie-naznachit-karanika-gubernatorom-grodnenskoj-oblasti-oblastnye-deputaty-403774-2020/

 https://www.youtube.com/watch?v=V78heB0tYOs&feature=emb_logo

Tłum. własne – PZ

Zmieniony ( 23.08.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.