Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 102 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow wirus w koronie; aspekt medyczny arrow Dr Martyka ostro o restrykcjach. "Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mog. pogarszać zdrowie"
Friday 04 December 2020 09:28:04.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Dr Martyka ostro o restrykcjach. "Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mog. pogarszać zdrowie" Drukuj Email
Wpisał: Dr Zbigniew Martyka   
30.08.2020.

Dr Zbigniew Martyka ostro o restrykcjach!

"Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących

pogarszać zdrowie"

30.08.2020 https://prawy.pl/110186-dr-zbigniew-martyka-ostro-o-restrykcjach-jestesmy-oklamywani-i-zmuszani-do-dzialan-mogacych-pogarszac-zdrowie/

Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone".

- Od 8 sierpnia br. nie istnieją praktycznie żadne przeciwwskazania zdrowotne do noszenia maseczek (poza niektórymi psychiatrycznymi). W niektórych regionach trzeba je nosić nawet na otwartej przestrzeni. Jak podano - po konsultacjach medycznych. Do tej pory przeciwwskazania zdrowotne istniały, a teraz aktem prawnym ustalono, że już nie istnieją.

To tak, jakby wydać rozporządzenie, że od jutra nie istnieją niektóre choroby, np. cukrzyca, zapalenie płuc, czy marskość wątroby. Od razu na podstawie jednego aktu prawnego mielibyśmy bardziej zdrowe społeczeństwo - ocenił dr Martyka.

- Wielu lekarzy, z którymi wymieniam się doświadczeniami, otwiera oczy ze zdumienia. Nasze obserwacje są zgoła odmienne. Utrudnienie dopływu tlenu i zwiększenie zawartości dwutlenku węgla we wdychanym przez maseczkę powietrzu może być nieodczuwalne przez osoby w pełni zdrowe (o ile nie podejmują w tym czasie zwiększonego wysiłku fizycznego). Ale osoby mające problem z oddychaniem (astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc, niektóre wady serca, niewydolność krążeniowo-oddechowa, duża niedokrwistość) są szczególnie wrażliwe na zmniejszenie ilości tlenu - tłumaczy lekarz.

Zacytował także noblistę i biochemika, Otto Wartburga, który przyczyny wszelkich chorób upatruje przede wszystkim w niedotlenieniu komórek.

Wyraźnie skrytykował też "niektórych entuzjastów maseczek", którzy wmawiają, że "nawet podczas zwiększonego wysiłku fizycznego w trakcie uprawiania sportu można bezpiecznie mieć zasłonięte usta i nos".

=======================================

Mail:

W Chinach organizowano szkolne zawody sportowe w maskach. Dopiero po dwu wypadkach śmiertelnych w biegu z masakami odwołano takie wyczyny.
 

Zmieniony ( 30.08.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.