Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 20 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Zdrowie - od 2010r. arrow List o szczepieniach prof. Doroty Majewskiej - jak się zorganizować
Wednesday 03 June 2020 01:12:10.29.
W Y S Z U K I W A R K A
List o szczepieniach prof. Doroty Majewskiej - jak się zorganizować Drukuj Email
Wpisał: Dorota Majewska   
15.01.2011.

List o szczepieniach prof. Doroty Majewskiej - jak się zorganizować

15.I. 2011

            Szanowni Państwo,

Często dostaje od Was pytania, które szczepienia sa najważniejsze.  Tylko rodzice mogą i powinni o tym decydować, bo dla różnych osob wybory i decyzje beda różne.  Posyłam w załączniku informacje o szczepieniach w głównych zachodnich krajach UE.

Jak widać, w większości krajów szczepienia sa całkowicie dobrowolne i niski jest tam stopień wyszczepienia.  Warto pamiętać, ze umieralność niemowląt i dzieci do 5 r. życia jest w tych krajach znacznie mniejsza niz w Polsce czy w USA - najbardziej zaszczepionym kraju świata o wysokiej umieralności niemowląt i najbardziej upośledzonych neurologicznie i fizycznie dzieciach.  Polska jest w tym aspekcie tuz za USA.

Uważam, ze polscy rodzice powinni sie zorganizować i walczyć w Sejmie o zmianę ustawy o szczepieniach, tak żeby były one całkowicie dobrowolne, jak na Zachodzie. Jest niedopuszczalne w cywilizowanym świecie i demokratycznym kraju,  zeby organizacja taka jak Sanepid, która pośredniczy w handlu szczepionkami i czerpie z tego zyski, nadzorowała tez szczepienia i terroryzowała  karami (które wydają się bezprawne) rodziców, którzy decydują sie nie szczepić swoich dzieci, co sie zdarza całkiem często.

Mam nadzieje, ze załączone informacje pomogą Państwu podjąć właściwe decyzje odnośnie szczepień Waszych dzieci.
Pozdrawiam
DM

Zmieniony ( 15.01.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.