Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 115 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow ekolo, lasy arrow Od 1. lipca nowa, najwyższa stawka VAT na drewno opałowe. Kaczor zraża sobie chłopów !
Saturday 05 December 2020 19:54:58.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Od 1. lipca nowa, najwyższa stawka VAT na drewno opałowe. Kaczor zraża sobie chłopów ! Drukuj Email
Wpisał: www.drewno   
12.09.2020.

Od 1. lipca nowa, najwyższa stawka VAT na drewno opałowe.

[Kaczor zraża sobie chłopów ! MD]

Rządzący zachorowali na zbiorową demencję.

https://www.drewno.pl/artykuly/11787,od-1-lipca-nowa-wyzsza-stawka-vat-na-drewno-opalowe.html

Zmiana związana jest z wejściem w życie nowej matrycy podatku VAT, która w założeniu ma uprościć system stawek i wyeliminować sytuacje, w których bardzo podobne do siebie towary są inaczej opodatkowane.

W przypadku drewna opałowego zmiana nie jest korzystna dla nabywców, stawka wzrośnie z preferencyjnych 8% do poziomu stawki podstawowej, wynoszącej obecnie 23%.

Dla klientów indywidualnych oznacza to podwyżkę ceny np. drewna kominkowego o ok. 14%.

Wraz z wejściem w życie nowej matrycy stawek podatkowych, zmienią się również symbole statystyczne stosowane do celów VAT. Zamiast symboli Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) z 2008r. Korzystać trzeba będzie w z symboli CN (tzw. nomenklatury scalonej) w przypadku towarów oraz symboli PKWiU z 2015 r. w przypadku usług.

Nowa stawka VAT na drewno opałowe pierwotnie miała obowiązywać od 1. kwietnia br., jednak ze względu na kryzys gospodarczy spowodowany pandemią koronawirusa termin jej wejście został odroczony o trzy miesiące.

===============

 Komentarze do artykułu

podwyżka stawki VAT gwoźdź do trumny przedsiębiorcy

Szara strefa bedzie dalej w natarciu na wygranej pozycji z uczciwym przedsiebiorcą, zatrudniającym pracownikow i płacącym podatki,a lewusy beda zacierac rece ot i kolejne mądre decyzje w naszym chorym kraju.Niemcy obniżają VAT, a Polska... podnosi..!!!

Nasi zachodni sąsiedzi, państwo o wiele zamożniejsze od Polski obniżają stawkę VAT podstawową z 19% na 16% i preferencyjną z 7% na 5%, a nasze **** co robią... podnoszą preferencyjną np. na drewno opałowe z 8% na 23%.
Teraz Niemcy będą mieli VAT na drewno opałowe/kominkowe 5%, a Polska... 23%.

===================

M. Dakowski:

Rządzący chyba zachorowali na zbiorową demencję:

Właśnie zrażają do siebie całą branżę futrzarską , a opisanym tu ruchem - wszystkich chłopów, którzy palą przecież drewnem.

Wyborcy będą więc psioczyć, oszukiwać, wzrośnie „szara strefa”, łapownictwo, więc i więcej pracy dla „służb tajnych”…

Brrrrr…

A drewno opałowe jest najbardziej ekologicznym paliwem, bo daje NETTO zero emisji CO2 i zero SO2.

Pisuję o tym od 30 lat.

[Etatowi „smogowcy” oczywiście rozwiązania rozsądne utrudniają, jak mogą.]

Zmieniony ( 13.09.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.