Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 14 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow A sejm móóóówi TAK: arrow Projekt bezkarności władzy wraca do Sejmu
Thursday 24 September 2020 01:27:54.30.
migawki
 

  26.09.20 Bielsko Biała – comiesięczna Msza święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

26.09.20 Kielce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

25/26.09 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. CII – czyli sto drugie !!

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Projekt bezkarności władzy wraca do Sejmu Drukuj Email
Wpisał: PiS   
13.09.2020.

Projekt bezkarności władzy wraca do Sejmu

11.09.2020 https://wolnemedia.net/projekt-bezkarnosci-wladzy-wraca-do-sejmu/

Projekt PiS-u, aby nie ponosić odpowiedzialności za przestępstwa wynikające z walki z COVID-19, powraca do Sejmu. Projekt jest niekonstytucyjny, ale partia mająca większość w Trybunale Konstytucyjnym nie będzie się przecież tym przejmowała, prawda?

PiS chce po art. 10c dodać art. 10d o brzmieniu: „Art. 10d. Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione”. Projekt do zobaczenia TUTAJ.

To przepis nowej ustawy, która najprawdopodobniej zostanie przyjęta przez sejmową większość w nadchodzącym tygodniu. Wcześniej najprawdopodobniej odrzuci ją Senat, ale Sejm większością koalicji rządzącej odrzuci odrzucenie, prezydent Duda ją podpisze i wejdzie w życie. Ustawa była już procedowana, ale ją odłożono, bo zrobiło się o niej zbyt głośno.

Wówczas komentowano ją w następujący sposób… W rozmowie z „Rzeczpospolitą” Janusz Kowalski z Solidarnej Polski przyznał, że o pomyśle dowiedział się od dziennikarza. „[…] sama nowelizacja budzi duże wątpliwości. Prawo karne musi chronić interesy państwa i obywateli” – podkreślił poseł. Nowelizacja w zasadzie zwalnia państwo i jego organy z wszelkiej odpowiedzialności, o ile tylko „działają w interesie społecznym”. Jeśli ktoś ma takie przekonanie, to wówczas całe prawo ulega zawieszeniu na kołku i może robić co chce. Ustawa – jeśli weszłaby w życie – miałaby działać wstecz. Poprzednio ostrzegł i doprowadził do przełożenia ustawy poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Zmieniony ( 13.09.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.