Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 55 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Białoruś, Litwa arrow Białoruś: Kobiece marsze za jankeskie pieniądze
Wednesday 23 September 2020 23:33:13.30.
migawki
 

  26.09.20 Bielsko Biała – comiesięczna Msza święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

26.09.20 Kielce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

25/26.09 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. CII – czyli sto drugie !!

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Białoruś: Kobiece marsze za jankeskie pieniądze Drukuj Email
Wpisał: Eugeniusz Onufryjuk   
16.09.2020.

Białoruś: Kobiece marsze za jankeskie pieniądze

https://www.bibula.com/?p=116913 2020-09-14

Mińska filia zarejestrowanej w USA firmy PandaDoc była używana w celu finansowania akcji protestu białoruskiej opozycji. Pieniądze były przelewane z USA na konto organizacji „Ośrodek obrony praw kobiet”.

Zamierzano przelać $12.5 tys. „Ośrodkowi”, po 1,5 tys. miesięcznie. Według tego schematu PandaDoc zdążyła przelać około 3 tys. dolarów.

Żona dyrektora biura białoruskiego firmy była członkiem zarządu Ośrodka, który po wybuchu protestów zaczęło organizować tzw. „marsze kobiet”.

W ubiegłym tygodniu zostali zatrzymani dyrektorzy filii białoruskiej PandaDoc Dmitrij Rabcewicz i Wiktor Kuwszynow.

Wcześniej założyciel firmy PandaDoc Nikita Tiepłouchow apelował w mediach społecznościowych do funkcjonariuszy służb mundurowych, by się zwalniali. Osobom, które porzuciłyby służbę w resortach siłowych, było obiecywane wsparcie finansowe.

Firma PandaDoc, produkująca oprogramowanie, została założona w roku 2011 w USA przez dwóch migrantów z Białorusi. Siedziba firmy znajduje się w San Francisco.

(na podst. tass.ru/opr. Eugeniusz Onufryjuk)

Komentarz Redakcji [xportal.pl]: Ta sytuacja pokazuje, że jankeski kapitał w kraju, zresztą jak i jankeskie ambasady, ociera się o działalność agenturalną. W 2018 roku Departament Stanu USA próbował przekazać naOśrodki obrony praw kobiet” 19 tys. dolarów. Ten przelew został zablokowany przez Departament ds. działalności humanitarnej Białorusi. Po kilku miesiącach dyrektor ds. finansów firmy, który jest rezydentem USA, zwrócił się do filii białoruskiej z poleceniem wykonywania przelewów na rzecz wyżej wspomnianego ośrodka.

Ten przykład pokazuje, że w warunkach upadku jednobiegunowego ładu światowego, amerykański, a szerzej zachodni, kapitał stanowi ewentualne źródło poparcia działań antypaństwowych i jeden z ośrodków koncentracji wrogiej agentury.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:


(Wybór linków generowany przez serwer BIBUŁY)

Za: xportal.pl (14 września 2020)

Zmieniony ( 16.09.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.