Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 117 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Białoruś, Litwa arrow Białoruś: Kobiece marsze za jankeskie pieniądze
Sunday 29 November 2020 13:48:21.31.
migawki
 

                                                                                                                              29.11.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy:

- W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Białoruś: Kobiece marsze za jankeskie pieniądze Drukuj Email
Wpisał: Eugeniusz Onufryjuk   
16.09.2020.

Białoruś: Kobiece marsze za jankeskie pieniądze

https://www.bibula.com/?p=116913 2020-09-14

Mińska filia zarejestrowanej w USA firmy PandaDoc była używana w celu finansowania akcji protestu białoruskiej opozycji. Pieniądze były przelewane z USA na konto organizacji „Ośrodek obrony praw kobiet”.

Zamierzano przelać $12.5 tys. „Ośrodkowi”, po 1,5 tys. miesięcznie. Według tego schematu PandaDoc zdążyła przelać około 3 tys. dolarów.

Żona dyrektora biura białoruskiego firmy była członkiem zarządu Ośrodka, który po wybuchu protestów zaczęło organizować tzw. „marsze kobiet”.

W ubiegłym tygodniu zostali zatrzymani dyrektorzy filii białoruskiej PandaDoc Dmitrij Rabcewicz i Wiktor Kuwszynow.

Wcześniej założyciel firmy PandaDoc Nikita Tiepłouchow apelował w mediach społecznościowych do funkcjonariuszy służb mundurowych, by się zwalniali. Osobom, które porzuciłyby służbę w resortach siłowych, było obiecywane wsparcie finansowe.

Firma PandaDoc, produkująca oprogramowanie, została założona w roku 2011 w USA przez dwóch migrantów z Białorusi. Siedziba firmy znajduje się w San Francisco.

(na podst. tass.ru/opr. Eugeniusz Onufryjuk)

Komentarz Redakcji [xportal.pl]: Ta sytuacja pokazuje, że jankeski kapitał w kraju, zresztą jak i jankeskie ambasady, ociera się o działalność agenturalną. W 2018 roku Departament Stanu USA próbował przekazać naOśrodki obrony praw kobiet” 19 tys. dolarów. Ten przelew został zablokowany przez Departament ds. działalności humanitarnej Białorusi. Po kilku miesiącach dyrektor ds. finansów firmy, który jest rezydentem USA, zwrócił się do filii białoruskiej z poleceniem wykonywania przelewów na rzecz wyżej wspomnianego ośrodka.

Ten przykład pokazuje, że w warunkach upadku jednobiegunowego ładu światowego, amerykański, a szerzej zachodni, kapitał stanowi ewentualne źródło poparcia działań antypaństwowych i jeden z ośrodków koncentracji wrogiej agentury.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:


(Wybór linków generowany przez serwer BIBUŁY)

Za: xportal.pl (14 września 2020)

Zmieniony ( 16.09.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.