Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 109 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow wirus w koronie; aspekt medyczny arrow Jak uczciwy a odważny lekarz domowy uratował pacjentów przed Covidem:
Tuesday 01 December 2020 15:45:21.31.
migawki
 

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Jak uczciwy a odważny lekarz domowy uratował pacjentów przed Covidem: Drukuj Email
Wpisał: RAM; Dr. Riccardo Munda   
22.09.2020.

Jak uczciwy a odważny lekarz domowy uratował pacjentów przed Covidem:

Wystarczało pozwolić pracować lekarzom rodzinnym.

Dr. Riccardo Munda

RAM 21 wrzesień 2020 https://ram.neon24.pl/post/157782,covid-wystarczalo-pozwolic-pracowac-lekarzom-rodzinnym

  W poparciu dla listu otwartego prof. Rutkowskiego: https://dorzeczy.pl/kraj/154099/internet-pozwala-przelamac-rzadowa-cenzure-list-prof-rutkowskiego-do-ministra-zdrowia.html, publikuję, co poniżej:

  ===================

«Covid. Teoretycznie, wykluczenie lekarzy pierwszego kontaktu powinno było zakończyć się w maju wraz z rozpoczęciem Fazy Drugiej: w praktyce, nawet dziś, wiele gabinetów lekarskich jest nadal nieczynnych, wizyty domowe zastępuje się rozmową telefoniczną i wysyłaniem recept pocztą elektroniczną.


Konsekwencje są druzgocące: 32% wzrost śmiertelności – po wystąpieniu symptomów kardiologicznych, które (w normalnych warunkach) byłyby zdiagnozowane i leczone; późny termin przybycia chorych na pogotowie ratunkowe (w obawie przed przymusową kwarantanną – skutkiem wprowadzającego w błąd wymazu); zawieszenie diagnozy nowotworów, które w najbliższych miesiącach może doprowadzić do hekatomby.

  Covid, allarme cardiologi lombardi: "Casi mai visti, mortalità schizzata al 32%" https://www.adnkronos.com/salute/medicina/2020/07/16/covid-allarme-cardiologi-lombardi-mortalita-schizzata_riq530LPXlk2GS49ZhGisJ.html

 

Tumori, allarme degli oncologi: «Dopo il Covid subito prevenzione, altrimenti si rischia una nuova epidemia del cancro» https://www.ilmessaggero.it/salute/prevenzione/tumori_covid_oncologi_prevenzione_epidemia_ultime_notizie_news-5297338.html

  Sytuację pogorszył również kryzys dotyczący medycyny terytorialnej [zwanej u nas „rodzinną”md] , który miał katastrofalne skutki w marcu, kiedy to w okólniku wydanym przez Ministerstwo Zdrowia zwolniono lekarzy pierwszego kontaktu (którzy zostali sterroryzowani oszukańczym wskaźnikiem zabójczości wirusa ogłoszonym przez rząd i nie zaopatrzeni w środki ochrony biologicznej) z wizyt domowych, które zastąpiono rozmową telefoniczną uzupełnioną o surrealistyczny kwestionariusz.

  http://www.salute.gov.it/portale/news/p3_2_1_1_1.jsp?lingua=italiano&menu=notizie&p=dalministero&id=4084

https://www.simg.it/Coronavirus/5_scheda-segnalazione%20caso%20sospetto%20SARS-COV19_1.1.pdf

 

  W rezultacie wielu starszych pacjentów (którym rok wcześniej, dzięki butli z tlenem, antybiotykom i uspokajającej obecności lekarza udało się pokonać chorobę) weszło w stan krytyczny, po czym wysłano ich na "oddziały Covida", by umierali tam – z powodu zakażeń szpitalnych – w samotności.

  Alarm – infekcje szpitalne: 49 000 ofiar rocznie

Allarme rosso per infezioni prese in ospedale, 49 mila morti l'anno

https://www.ansa.it/canale_saluteebenessere/notizie/sanita/2019/05/15/allarme-rosso-infezioni-ospedaliere-49-mila-morti-lanno_41a0e9c5-8f5d-4373-acda-4f46014f9dd0.html

 

Jest to kolejny motyw do przeprowadzenia wywiadu z jednym z niewielu włoskich lekarzy – którzy zamiast pozostać w domu, od początku epidemii odbywali niezliczone wizyty domowe w Val Seriana (niedaleko Bergamo) –  Riccardo Munda, lekarzem pierwszego kontaktu (którego zaangażowanie jest "niewygodne dla rządu"), który nie tylko nie został nagrodzony jakimkolwiek z niezliczonych wyróżnień przyznanych "bohaterom Covida", ale także został niemalże całkowicie zignorowany przez mass media (z wyjątkiem jedynego, kilkudziesięcio-sekundowego wywiadu dla RAI).

  Więc w lutym, kiedy rząd zalecił lekarzom domowym, żeby pozostali w domu, Pan...

  "Ja, kupiwszy środki ochrony biologicznej z własnej kieszeni, nadal odwiedzałem moich pacjentów, jak również pacjentów moich kolegów – w ich domach. Rezultatem było: zero hospitalizacji i zero zgonów wśród wszystkich moich podopiecznych z Selvino (700 osób w mieście liczącym niecałe 3000 osób)".

  W Val Seriana, w epicentrum epidemii?! Ale jak Pan to zrobił, skoro nie było wtedy żadnego lekarstwa na Covida?

  "Właśnie dlatego, że nie było lekarstwa, konieczna była natychmiastowa interwencja. Czyli należało nie tylko odwiedzać pacjenta, ale odwiedzać go często, aby pomóc organizmowi zareagować – kalibrując i zmieniając leki na każdy sygnał ze strony organizmu chorego.

I jest to dokładne przeciwieństwo tego, co oficjalnie zalecano: tj. zostawić pacjenta samego, aż do momentu, kiedy nie będzie w stanie już więcej oddychać, a następnie wysłać go na oddział terapii intensywnej".

  Ale czy nie bał się Pan zarażenia wirusem przedstawianym w telewizji jako przedsionek kostnicy?

  "Oczywiście, nie okazywałem tego, również dlatego, że nie można przekazać pacjentowi siły i odwagi, jeśli lekarz przejawia strach. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że moja historia jest historią wielu innych lekarzy rodzinnych, którzy stanęli w obliczu epidemii wykonując swe obowiązki. I to wbrew wskazówkom rządowym, bez odpowiednich systemów ochrony biologicznej i oczywiście bez możliwości poddania się testowi wymazowemu. Krótko mówiąc, jest to wizerunek tego, do czego zredukowano we Włoszech medycynę terytorialną"».

 

Źródło:

https://www.lantidiplomatico.it/dettnews-covid_sarebbe_bastato_lasciar_lavorare_i_medici_di_base/5496_37321/Zmieniony ( 22.09.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.