Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 33 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Prawo 20 arrow Dariusz Jacek Krawiec - "ekonomista".
Friday 30 October 2020 05:59:30.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Dariusz Jacek Krawiec - "ekonomista". Drukuj Email
Wpisał: wikipedia   
29.09.2020.

 

 

Dariusz Jacek Krawiec - "ekonomista".

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dariusz_Jacek_Krawiec

 Dariusz Jacek Krawiec (ur. 23 września 1967[1] w Kołobrzegu) – polski ekonomista, w latach 2008–2015 był prezesem zarządu i dyrektorem generalnym koncernu PKN Orlen[2].

Życiorys

 Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, kierunek ekonomika i organizacja handlu zagranicznego (1992)[3]. W latach 1992–1997 był zatrudniony w Banku Pekao SA, Ernst & Young oraz w PricewaterhouseCoopers[4]. W 1998 był odpowiedzialny za rynek polski w brytyjskim oddziale japońskiego banku inwestycyjnego Nomura plc w Londynie[4][3]. W kolejnych latach 1998–2002 pełnił funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego w Impexmetal[4]. W 2002 objął stanowisko prezesa zarządu Elektrim[4][3]. W latach 2003–2004 był dyrektorem zarządzającym Sindicatum Ltd London[4][3]. Od 2006 do 2008 zajmował stanowisko prezesa zarządu Action SA[4]. Przewodniczył radom nadzorczym następujących firm: Huty Aluminium „Konin”, Metalexfrance Paryż, S and I SA Lozanna, ce-market.com oraz był członkiem rad nadzorczych następujących spółek: Impexmetal, Elektrim, Polska Telefonia Cyfrowa, Elektrim Telekomunikacja, Elektrim Magadex, Elektrim Volt oraz PTE AIG[4][3][5].

 18 września 2008 został powołany na stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego PKN Orlen (od 7 czerwca 2008 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu)[3][6]. Z tej funkcji został odwołany 16 grudnia 2015 (zastąpił go Wojciech Jasiński)[2]. W związku z objęciem prezesury w PKN Orlen, 11 grudnia 2008 objął też funkcję przewodniczącego rady nadzorczej czeskiego holdingu rafineryjnego Unipetrol, należącego do Orlen Group[7].

12 lutego 2019 został zatrzymany w związku z podejrzeniem dopuszczenia się przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach[8][9]. 4 września 2019 został zatrzymany ponownie przez CBA, Prokuratura Regionalna w Łodzi rozszerzyła podejrzanemu liczbę zarzutów[10].[no, to zdążył przez te półtora roku wszystko starannie "wyczyścić" md]

 Zatrzymany przez CBA we wrześniu 2020, w związku ze sprawą przeciwko byłemu ministrowi Sławomirowi Nowakowi. Chodzi o podejrzenie wręczenia Sławomirowi Nowakowi łapówek na łączną kwotę kilkuset tysięcy złotych w zamian za pomoc w kwestiach związanych z objęciem przez Dariusza Krawca intratnych stanowisk.

============================

Małgorzata Bochenek z domu Krawiec – polska polityk, urzędnik państwowy i samorządowy, minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jej mąż Marcin Bochenek był wiceprezesem zarządu Telewizji Polskiej. Jej brat Jacek Krawiec był prezesem zarządu PKN Orlen. [z viki]

Zmieniony ( 30.09.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.