Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 107 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow ZDROWIE 19+ arrow CBA rozbiło "mafię lekową". Wywozili farmaceutyki za granicę.
Wednesday 02 December 2020 14:15:03.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
CBA rozbiło "mafię lekową". Wywozili farmaceutyki za granicę. Drukuj Email
Wpisał: Piotr Halicki   
02.10.2020.

CBA rozbiło "mafię lekową". Jej członkowie wywozili farmaceutyki za granicę.

W ramach tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji leków wywieźli nielegalnie za granicę farmaceutyki o wartości blisko 6,5 mln zł. Funkcjonariusze CBA rozbili grupę przestępczą, zajmującą się tym procederem. Zatrzymali pięć osób, powiązanych z jedną z mazowieckich spółek, prowadzącą hurtownię farmaceutyczną.

Piotr Halicki https://www.onet.pl/informacje/onetwarszawa/cba-rozbilo-mafie-lekowa


        Na trop procederu wpadli funkcjonariusze białostockiej delegatury CBA. Agenci tej instytucji zatrzymali pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się nielegalnym wywozem farmaceutyków za granicę. Akcję przeprowadzono na terenie województw mazowieckiego, podlaskiego oraz lubuskiego.

Skupowali leki z aptek w całej Polsce

- Zatrzymani byli związani z jedną z mazowieckich spółek, prowadzącą hurtownię farmaceutyczną. Są to były prezes spółki, członkowie obecnego zarządu oraz byli i obecni pracownicy. Wskazany podmiot był jednym z ogniw tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji leków, przez który końcowo sprzedawano poza granice Polski farmaceutyki nielegalnie skupione z aptek z terenu całego kraju - informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Ustalono ponadto, iż w celu ukrycia prawdziwego pochodzenia sprzedawanych za granicę leków, były one przedmiotem transakcji z wykorzystaniem spółki bufora – hurtowni medycznej, która prowadziła jednocześnie fikcyjną przychodnię lekarską. Na pierwszym etapie farmaceutyki skupowane były na podstawie fałszywych zapotrzebowań, rzekomo na potrzeby pacjentów. Przy czym od początku wiadomym było, iż miałyby być one faktycznie eksportowane za granicę. Potem dokonywano sztucznego przeniesienia zakupionych leków pomiędzy przychodnią a hurtownią, by następnie dokonać ich dalszego zbycia.

- Rozbita grupa przestępcza, tylko w okresie od grudnia 2017 do lutego 2018 roku, skupiła, a następnie sprzedała poza granicę kraju, leki o wartości ok. 6,5 mln zł. Zbywane w ten sposób produkty lecznicze zamiast do pacjentów trafiały do hurtowni farmaceutycznych, aby końcowo zostać wyeksportowane z Polski - tłumaczy CBA.

To kolejny odłam "mafii lekowej"

Zmieniony ( 02.10.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.