Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 110 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Już cuchnie arrow NAGONKA Kurii Metropolitalnej na księdza Murzińskiego! Ukarany za wierność nauce katolickiej (!)
Thursday 25 February 2021 20:05:46.32.
migawki

Różaniec za Ojczyznę przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W środę 24-go, piątek 26-go i sobotę 27-go Suche Dni Wielkiego Postu.

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę, szczeg. wśród znajomych przestraszonych i tracących nadzieję. Powinna im pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
NAGONKA Kurii Metropolitalnej na księdza Murzińskiego! Ukarany za wierność nauce katolickiej (!) Drukuj Email
Wpisał: Kuria Metropolitalna w Białymstoku   
03.10.2020.

 

 

NAGONKA Kurii Metropolitalnej na księdza Murzińskiego!

Ukarany za wierność nauce katolickiej (!)


Ukarany za krytykę Komunii na rękę?!

Michał Krajski 3.10.2020

https://prawy.pl/110733-nagonka-na-ksiedza-murzinskiego-ukarany-za-krytyke-komunii-na-reke/


Kuria Metropolitalna w Białymstoku wydała oświadczenie, w którym oświadczyła, że ks. dr Paweł Murziński ma zakaz m.in. samodzielnego odprawiania Mszy świętej, głoszenia Słowa Bożego i spowiadania, a także publikowania czegokolwiek w mediach. Nie podano żadnego powodu takiej decyzji, chociaż naturalnie wszyscy wiążą ją z działalnością Księdza na YouTubie, gdzie m.in. krytykuje podawanie Komunii świętej na rękę.

W oświadczeniu czytamy: „Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, iż ksiądz Paweł Murziński, wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku, na mocy dekretu z dnia 21 września br., otrzymał zakaz głoszenia Słowa Bożego, spowiadania wiernych oraz wykonywania innych funkcji wynikających z przyjętych święceń, poza odprawianiem Mszy św. w koncelebrze w parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku (bez prawa przewodniczenia), a także zakaz publikowania kazań, konferencji, artykułów i jakichkolwiek wypowiedzi w prasie, internecie i innych środkach masowego przekazu”.

W laickich mediach można przeczytać, że ks. dr Paweł Murziński to „kontrowersyjny” kapłan, bo trzy lata temu w kazaniu powiedział, że „kobiety w spodniach to obrzydliwość w oczach Boga”. W ten sposób sugerują, że jest to oszołom, który za to lub podobne wypowiedzi został ukarany. Po pierwsze, wypowiedź ta miała miejsce w 2017 r., a został ukarany teraz, a poza tym nie jest wypowiedź za którą można zabronić księdzu udzielania sakramentów.

Tymczasem zaledwie cztery dni temu (zakaz był wydany dwa dni temu) na YouTubie pojawiło się kazanie ks. Murzyńskiego pt. „Herezja archeologizmu a Komunia św. na rękę”. Trwa ono 50 minut i ma na razie 30 tys. wyświetleń. W sposób niezwykle merytoryczny, spokojny i metodyczny ks. Murzyński pokazuje w nim, że Komunia święta na rękę pojawiła się współcześnie w Kościele jako nadużycie, nie ma nic wspólnego z tradycją pierwszych wieków, a nawet gdyby miała, nawiązywanie do tego byłoby herezją archeologizmu. W Kościele bowiem fundamentalne jest Magisterium Kościoła i Tradycja, a nie to, że coś było wcześniej, a nawet na początku. Ksiądz pokazuje, jak upada cześć wobec Najświętszego Sakramentu przy okazji tej formy przyjmowania Komunii świętej na rękę.

W innym kazaniu na YouTubie sprzed tygodnia ksiądz Murziński pokazuje, że obecnie trwają dążenia do stworzenia jednej światowej religii, a jej zwolennicy chcą zniszczyć objawioną religię i zastąpić ją pogaństwem. Trudno się z tym nie zgodzić, a podobne ostrzeżenia wielokrotnie deklarowali teolodzy, biskupi i kardynałowie, choć oczywiście dzisiaj, w czasie poprawności politycznej, coraz trudniej usłyszeć takie słowa.

W kazaniu sprzed trzech tygodni, które doczekało się na razie 67 tys. wyświetleń, pt. „Ks. Paweł Murziński ostrzega”, spotykamy się z wykładem dlaczego Komunia święta na rękę jest zła. Ksiądz doradza, aby lepiej już przyjmować Komunię świętą duchowo niż na rękę i zwraca uwagę, że nie wolno nikomu zabronić Komunii świętej do ust. Temat ten powraca także w innych kazaniach księdza.

Z kolei w kazaniu pt. „Apokaliptyczne plagi” z 17 października (ponad 34 tys. wyświetleń), ksiądz Murzyński zajął się komentowaniem słów z Apokalipsy. Do tego zagadnienia także zresztą powraca częściej.
W tej sytuacji bardzo trudno zrozumieć, dlaczego księdza spotkała tak poważna kara, która dla pobożnego kapłana jest tragedią. Jest to też zgorszeniem dla wiernych, bo wierni nie wiedzą, za co jest nałożona kara na tego, który był dla nich autorytetem. Ksiądz docierał w sieci do bardzo wielu osób, spotkał się z wieloma życzliwymi komentarzami, wykładając rzeczowo katolickie nauczanie i piętnując nadużycia. Brak uzasadnienia w komunikacie ks. Andrzeja Kakareko, kanclerza Kurii Metropolitalnej w Białymstoku powoduje niepotrzebne zamieszanie i sugeruje, że nie było merytorycznych przesłanek dla takiej decyzji.

Niestety, pojawia się podejrzenie, że ks. Murzyński został ukarany za wierność nauce katolickiej (!), co byłoby tragiczne, ale dzisiaj się zdarza. Nie może być jednak na to zgody i miejmy nadzieję, że jak najszybciej cała sprawa się wyjaśni, i albo wszystkie kary zostaną cofnięte, albo wierni i ks. Murzyński zostaną potraktowani poważnie i poinformowani o powodach tej decyzji.

Zmieniony ( 03.10.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.