Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 124 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow ZDROWIE 19+ arrow Czuła opieka w "Domu Kombatanta": Otwarte rany i odleżyny. Tragiczny stan pacjentów.
Wednesday 02 December 2020 13:43:54.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Czuła opieka w "Domu Kombatanta": Otwarte rany i odleżyny. Tragiczny stan pacjentów. Drukuj Email
Wpisał: Dom Kombatanta   
05.10.2020.

 

 

Czuła opieka w "Domu Kombatanta": Otwarte rany i odleżyny. Tragiczny stan pacjentów, którzy trafili do Gorzowa z Zielonej Góry

5 października 2020, https://gorzowianin.com/wiadomosc/15806-otwarte-rany-i-odlezyny-tragiczny-stan-pacjentow-ktorzy-trafili-do-gorzowa-z-zielonej-gory

 

Do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zostało przetransportowanych 64 podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze, gdzie wykryto ponad 90 przypadków zakażeń koronawirusem. Jak się okazało, stan pacjentów jest tragiczny – mają m.in. odleżyny czy otwarte rany.

W niedzielę 4 października wojewoda lubuski podjął decyzję o ewakuacji podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Zielonej Górze, w którym wykryto ponad 90 przypadków zakażeń wśród pracowników i personelu. W tej chwili zakażonych jest 72 pensjonariuszy DPSu oraz 26 pracowników. Ponadto 59 pracowników zostało objętych kwarantanną.

Spora część osób z zielonogórskiego DPSu dla kombatantów trafiła na oddział reumatologii, chorób płuc i chorób wewnętrznych z łóżkami zakaźnymi Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Przez całe popołudnie, aż do późnych godzin nocnych karetki przywoziły pacjentów do gorzowskiego szpitala. Transport objął aż 64 osoby u których potwierdzono obecność koronawirusa.

Natomiast w 5 października prezes gorzowskiego szpitala Jerzy Ostrouch wysłał pismo do wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka, w którym zwraca uwagę na tragiczny stan pacjentów oraz liczne zaniedbania.

- Stan higieniczny przyjmowanych pacjentów wskazuje na zaniedbania w zakresie opieki pielęgniarskiej. Pacjenci mają m.in. odleżyny i otwarte rany. Stwierdziliśmy również znaczny brak w indywidualnej dokumentacji medycznej. Na przykład zleceń, konsultacji, co przy utrudnionym kontakcie z pacjentem (brak kontaktu słownego) utrudnia nam ustalenie stanu zdrowotnego pacjentów – podkreśla Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

W związku z tą sytuacją prezes szpitala zwrócił się do wojewody o pilne zwołanie konsylium lekarskiego z udziałem konsultantów wojewódzkich w zakresie chorób zakaźnych, w zakresie geriatrii, chorób wewnętrznych, ds. pielęgniarstwa w zakresie opieki długoterminowej w celu dokonania oceny stanu klinicznego i opracowania standardu leczenia i pielęgnowania.

Ważną informacją jest to, że w sprawie Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Zielonej Górze prokuratura prowadzi śledztwo pod kątem narażenia pacjentki przez personel na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Zmieniony ( 05.10.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.