Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 148 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku 20+ arrow Największa bezczelność rządu od czasu, gdy próbował pobierać tantiemy od Arystotelesa
Wednesday 20 January 2021 17:00:15.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Największa bezczelność rządu od czasu, gdy próbował pobierać tantiemy od Arystotelesa Drukuj Email
Wpisał: Rząd   
07.10.2020.

Największa bezczelność rządu od czasu, gdy próbował pobierać

tantiemy od Arystotelesa

 

Konfederacja: Rząd szykuje kolejną falę emigracji z Polski

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/7842790,konfederacja-ograniczenie-ulgi-abolicyjnej-rzad-fala-emigracji-polskaProponując w nowelizacji ustawy o podatku dochodowym ograniczenie ulgi abolicyjnej, rząd szykuje kolejną falę emigracji z Polski - oświadczyli w środę posłowie Konfederacji. Ostrzegali, że wielu Polaków pracujących za granicą zrezygnuje z polskiego obywatelstwa.

W Sejmie zaplanowano na środę po południu m.in. pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja postuluje m.in. działania o charakterze uszczelniającym w zakresie Polaków uzyskujących dochody za granicą.

Rząd chce ograniczyć ulgę abolicyjną do 1360 zł dla osób mieszkających w Polsce, a pracujących za granicą. Według Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan takie ograniczenie jest tak naprawdę likwidacją tej ulgi - oświadczył Robert Winnicki podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Według niego, rząd chce wprowadzić "kolejny instrument, dzięki któremu Polacy będą emigrowali na stałe z Polski, będą ubiegali się obywatelstwa obcych państw". Wskazał na przykład marynarzy, którzy już "zastanawiają się, jak łatwo można uzyskać obywatelstwo innego państwa".

Rząd szykuje kolejną falę emigracji z Polski, (...) chce przeciąć więzi z ojczyzną. To jest niedopuszczalne i zdecydowanie się temu przeciwstawiamy - oświadczył Winnicki.

Zdaniem Janusza Korwin-Mikkego, "jest to największa bezczelność rządu od czasu, gdy rząd próbował uznać się za spadkobiercę Arystotelesa i pobierać tantiemy od jego dzieł". Ocenił, że w projektowanej nowelizacji przepisów podatkowych "likwiduje się korzyść z tego, że się pojechało tam, gdzie są niższe podatki".

Jesteśmy zdecydowanie przeciwko tego typu pomysłom. Jeżeli człowiek wyjechał za granicę, to ma płacić tam podatki, gdzie jest, a nie płacić tutaj w Polsce, bo rzeczywiście ludzie będą rezygnowali z polskiego obywatelstwa, takie będą efekty - powiedział prezes Partii KORWiN.

Dobromir Sośnierz zwrócił uwagę na bardzo krótkie vacatio legis, gdyż znowelizowane przepisy mają wejść w życie od nowego roku. "To oznacza bardzo krótkie vacatio legis i spore kłopoty dla osób, które planują swoje życie trochę dłużej, niż prezes (PiS Jarosław) Kaczyński posiedzenia Sejmu" - powiedział.

Nie wszyscy działają tak, jak nasz Sejm, że wczoraj zastanawialiśmy się, co będziemy robić dzisiaj, a jeszcze teraz pojawiają się doniesienia, czy czasem jakiś punkt z porządku obrad dzisiejszego posiedzenia nie spadnie. Między innymi plotki dotyczą również i tej ustawy, co daj Boże - powiedział D. Sośnierz. Ocenił także, że w ten sposób rząd "zachowuje się nieuczciwie, po raz kolejny jak bandyta wobec własnych obywateli".

Według resortu finansów, ograniczeniu ulgi abolicyjnej nie przyświeca cel fiskalny, a chodzi o realizację zobowiązań międzynarodowych i utrudnienie działania podatkowym oszustom.

Ulga abolicyjna to preferencja adresowana do osób, które mieszkają w Polsce, ale przez część roku uzyskują dochody za granicą. MF zaznacza, że w wyniku jej działania dochody uzyskiwane w wielu krajach są całkowicie zwolnione z opodatkowania w Polsce, a ich wysokość może mieć u podatników jedynie pewien wpływ na stawkę podatku płaconego od ich polskich dochodów. Według MF, często prowadzi to do sytuacji, w której podatek nie jest płacony ani w miejscu osiągnięcia dochodu, ani w Polsce.Zmieniony ( 07.10.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.