Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 144 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Prawo 20 arrow Nauczycielka zwyciężyła! Nie musi przychodzić do pracy z osłoną twarzy, bo "to tylko wytyczne".
Tuesday 19 October 2021 15:31:48.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Nauczycielka zwyciężyła! Nie musi przychodzić do pracy z osłoną twarzy, bo "to tylko wytyczne". Drukuj Email
Wpisał: Nauczycielka   
14.10.2020.

Nauczycielka z Wielkopolski zwyciężyła! Nie musi przychodzić do pracy z osłoną twarzy, bo „to tylko wytyczne”

Kontrrewolucja.net http://kontrrewolucja.net/gip/nauczycielka-z-wielkopolski-zwyciezyla-nie-musi-przychodzic-do-pracy-z-oslona-twarzy-bo-to-tylko-wytyczne

Nauczycielka języka angielskiego z Wielkopolski, przy wsparciu prawnika,

przekonała dyrekcję szkoły, że nie musi nosić osłony na twarz podczas lekcji.

Powiedziałam, że się na to nie zgadzam, bo nie ma przepisów, które nakładałyby na nas taki obowiązek. Są tylko wytyczne – powiedziała kobieta.

Początkowo dyrekcja nie chciała zgodzić się z nauczycielką, podtrzymując narrację o koronawirusie. Ta jednak skontaktowała się z prawnikiem.

Zgłosiła się do mnie z prośbą o wsparcie. Uświadomiłyśmy dyrekcji szkoły, że wytyczne sanepidu czy rządu nie są źródłem prawa, więc nikt nie może ponieść odpowiedzialności za niestosowanie się do nich. Często dyrektorzy szkół są nadgorliwi, ponieważ boją się konsekwencji. W tym przypadku chroni ich prawo, obowiązek noszenia maseczek jest niezgodny z konstytucją – wyjaśnił mec. Maja Gidian.

Jak mam swoim uczniom wytłumaczyć, że na lekcji mogą zdjąć maski, a na korytarzu muszą je zakładać? Czy wirus wie, że może atakować na korytarzach, a w klasach już nie? – pyta nauczycielka. – Znam opinie części lekarzy, że maseczka bardziej szkodzi, niż chroni. Dzieci mają ograniczony dostęp tlenu do organizmu – przypomina.

Co ciekawe, nauczyciele bez masek ani innych osłon na twarzach są już w w niektórych szkołach w woj. pomorskim oraz w Warszawie.

Zmieniony ( 14.10.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.