Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 120 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow postępy BEZPRAWIA państwa policyjnego arrow Sąd w Gliwicach zmiażdżył obowiązek noszenia maseczek. Policjanci mają duży problem.
Tuesday 27 October 2020 19:54:03.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Sąd w Gliwicach zmiażdżył obowiązek noszenia maseczek. Policjanci mają duży problem. Drukuj Email
Wpisał: Sąd w Gliwicach   
15.10.2020.

Sąd w Gliwicach zmiażdżył obowiązek noszenia maseczek. Policjanci mają duży problem.

https://innpoland.pl/162725,czy-trzeba-nosic-maseczki-slaski-sad-zdecydowal-o-legalnosci-mandatow

Katarzyna Florencka

Sąd w Gliwicach uznał za nielegalny przepis nakazujący wszystkim Polakom noszenie maseczek w miejscach publicznych. Policjanci nieoficjalnie przyznają, że to dla nich duży problem – legislacyjna niechlujność PiS oznacza bowiem, że każdy będzie mógł zakwestionować nałożony na niego mandat.

Taką decyzję Sąd Rejonowy w Gliwicach wydał rozpatrując sprawę mężczyzny ukaranego mandatem za brak maseczki pod koniec kwietnia tego roku. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", sąd uchylił mandat z powodu źle skonstruowanych przepisów.

Czytaj także: Prawnik wyjaśnia, dlaczego mandat za brak maseczki to BUBEL. Mógłby działać tylko w jednym przypadku

Analizując przepisy, śląski sąd uznał, że mieszkaniec Gliwic nie mógł zostać ukarany na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Rozporządzenie to odwołuje się bowiem do ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych z 5 grudnia 2008 r., która pozwala nałożyć obowiązek noszenia maseczek tylko na osoby chore lub podejrzane o zakażenie.

Oznacza to, że Rada Ministrów nie może powołać się na tę ustawę aby "wprowadzić w drodze rozporządzenia powszechny obowiązek zakrywania ust".

Czy mandaty za maseczki są legalne?

Policjanci nieoficjalnie przyznają, że jest to dla nich wielki problem. Obowiązujące od 9 października rozporządzenie oparte jest bowiem na takiej samej podstawie prawnej. Oznacza to, że każdy będzie mógł zakwestionować otrzymany mandat za brak maseczki.

Jak pisaliśmy w INNPoland, od początku wątpliwości budzi sam fakt wprowadzania ograniczeń wolności obywatelskich za pomocą rozporządzenia, którego ranga jako aktu prawa jest dość niska.

– Prawidłową drogą wprowadzania tego typu ograniczeń na obywateli byłoby zrobienie tego w trakcie trwania stanu nadzwyczajnego. Ewentualnie prawodawcy mogliby próbować zmienić samą ustawę o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, jednak bez stanu nadzwyczajnego to też byłoby bardzo wątpliwe – ocenia ł w rozmowie z nami gdański adwokat adwokat Dawid Suszyński

Zmieniony ( 15.10.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.