Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 113 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wirus w koronie; aspekt medyczny arrow Mediana ofiar śmiertelnych Covid-19 to ponad 80 lat, zaś 96 proc. miało POWAŻNE choroby.
Sunday 18 April 2021 22:44:25.32.
migawki

18.04.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Mediana ofiar śmiertelnych Covid-19 to ponad 80 lat, zaś 96 proc. miało POWAŻNE choroby. Drukuj Email
Wpisał: swprs.org.   
15.10.2020.

 

 

Mediana ofiar śmiertelnych Covid-19 to ponad 80 lat, zaś 96 proc. miało POWAŻNE choroby.

"Profil niemal identyczny ze śmiercią naturalną"

15.10.2020 https://prawy.pl/110918-mediana-ofiar-smiertelnych-covid-19-to-ponad-80-lat-zas-96-proc-mialo-powazne-warunki-wstepne-profil-niemal-identyczny-ze-smiercia-naturalna/


- W większości krajów zachodnich mediana wieku zgonów covidów wynosi ponad 80 lat – np. 84 lata w Szwecji – i tylko około 4% zmarłych nie miało żadnych poważnych warunków wstępnych. W przeciwieństwie do pandemii grypy, wiek i profil ryzyka zgonów odpowiadają zatem zasadniczo normalnej śmiertelności - czytamy na stronie swprs.org.

Z dostępnej na stronie tabeli wynika, że niemal we wszystkich państwach mediana wieku osób, które zmarły na Covid-19, wynosi co najmniej 80 lat i więcej. Dotyczy to zarówno nadmuchanych przypadków Włoch i Hiszpanii (82 lata), jak również Szwecji, którą mainstream hejtował za brak lockdownu (84 lata). Wyjątkiem są Stany Zjednoczone, gdzie liczba ta wynosi 78 lat, choć jest to relatywnie niewielka różnica. Przypomnieć należy również, że w USA co roku liczba ofiar śmiertelnych grypy jest wielokrotnie wyższa, niż w Polsce.

Co istotne, 96 proc. ofiar śmiertelnych miało inne, poważne choroby i nie ma żadnej możliwości, by stwierdzić, że koronawirus SARS-CoV-2 w znacznym stopniu przyspieszył zgon.

Portal porównuje koronawirusa z epidemią grypy z 1957 i 1968 roku. Jak wskazuje, śmiertelność, według różnych obecnych szacunków, wynosi 0,1 proc. do 0,5 proc.. Jest więc porównywalna lub mniejsza (!), niż we wspomnianych okresach.

Ze względu na to, że koronawirus prawie w ogóle nie dotyka osób młodych, o dzieciach nie wspominając, dla tych grup społecznych jest nawet bezpieczniejszy od grypy. W związku z tym profil ryzyka zgonów odpowiada normalnej śmiertelności.

- Nie oznacza to, że Covid-19 nie zwiększa ryzyka czyjejś śmierci - absolutnie tak - ale wzrost ten jest proporcjonalny do istniejącego wcześniej ryzyka zgonu w odpowiednim wieku i grupie ryzyka - podkreśla portal.

Zmieniony ( 15.10.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.