Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 118 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Biskupi, kardynałowie 20 arrow Abp Vigano: "Postrzegam abp. Lefebvre'a jako przykładnego wyznawcę wiary"
Tuesday 27 October 2020 18:52:23.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Abp Vigano: "Postrzegam abp. Lefebvre'a jako przykładnego wyznawcę wiary" Drukuj Email
Wpisał: abp Karol Maria Vigano   
15.10.2020.

 

 

      Abp Viganò: "Postrzegam abp. Lefebvre’a jako

      przykładnego wyznawcę wiary"

2020-10-15 https://www.bibula.com/?p=119430


      Zawarte w tytule słowa padły w liście, który abp Karol Maria Viganò, były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych, wysłał w odpowiedzi na artykuł Stefana Kokxa pt. Jego Ekscelencja ma rację co do II Soboru Watykańskiego, ale co według niego katolicy powinni zrobić teraz?, zamieszczony na portalu Catholic Family News. Znany z ujawnienia niewygodnych dla Watykanu skandali prałat przyrównał Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X do „zdrowego ciernia w boku hierarchii”, który nie pozwolił wygasnąć płomieniowi Tradycji, oraz przypomniał o szczególnej aktualności słów jego Założyciela:

       Postrzegam abp. Lefebvre’a jako przykładnego wyznawcę wiary. Uważam też, że teraz już nie ulega wątpliwości, iż jego krytyka soboru i modernistycznej apostazji ma większe znaczenie niż kiedykolwiek. Nie należy zapominać, że prześladowania, jakie dotknęły abp. Lefebvre’a ze strony Stolicy Apostolskiej i biskupów [całego] świata, służyły przede wszystkim jako środek mający zastraszyć tych katolików, którzy opierali się rewolucji soborowej.
Zgadzam się również ze spostrzeżeniem Jego Ekscelencji bp. Bernarda Tissiera de Mallerais o współobecności dwóch podmiotów w Rzymie: Kościół Chrystusowy jest okupowany i zepchnięty w cień przez modernistyczną strukturę soborową, która zagnieździła się wewnątrz samej hierarchii i wykorzystuje autorytet swoich duchownych, żeby zatryumfować nad Oblubienicą Chrystusa i naszą Matką.

Powyższe słowa to kolejne potwierdzenie, pochodzące ze strony (niegdyś) wysokiego rangą hierarchy rzymskiego, że od czasu wystąpienia abp. Marcelego Lefebvre’a w latach 70. XX wieku upadek wśród posoborowej hierarchii kościelnej tylko się pogłębił. Dają one jednak także pewną nadzieję, że Arcybiskup kiedyś doczeka się rehabilitacji oraz że – co najważniejsze – broniona przez niego Tradycja katolicka odzyska należne jej miejsce.

Źródło

CZYTAJ RÓWNIEŻ:


(Wybór linków generowany przez serwer BIBUŁY)

Za: Wiadomości Tradycji Katolickiej (15 października 2020)

Zmieniony ( 15.10.2020. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.