Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 85 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Biskupi, kardynałowie 20 arrow Abp Vigano: "Postrzegam abp. Lefebvre'a jako przykładnego wyznawcę wiary"
Wednesday 03 March 2021 15:27:03.32.
migawki
            Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Abp Vigano: "Postrzegam abp. Lefebvre'a jako przykładnego wyznawcę wiary" Drukuj Email
Wpisał: abp Karol Maria Vigano   
15.10.2020.

 

 

      Abp Viganò: "Postrzegam abp. Lefebvre’a jako

      przykładnego wyznawcę wiary"

2020-10-15 https://www.bibula.com/?p=119430


      Zawarte w tytule słowa padły w liście, który abp Karol Maria Viganò, były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych, wysłał w odpowiedzi na artykuł Stefana Kokxa pt. Jego Ekscelencja ma rację co do II Soboru Watykańskiego, ale co według niego katolicy powinni zrobić teraz?, zamieszczony na portalu Catholic Family News. Znany z ujawnienia niewygodnych dla Watykanu skandali prałat przyrównał Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X do „zdrowego ciernia w boku hierarchii”, który nie pozwolił wygasnąć płomieniowi Tradycji, oraz przypomniał o szczególnej aktualności słów jego Założyciela:

       Postrzegam abp. Lefebvre’a jako przykładnego wyznawcę wiary. Uważam też, że teraz już nie ulega wątpliwości, iż jego krytyka soboru i modernistycznej apostazji ma większe znaczenie niż kiedykolwiek. Nie należy zapominać, że prześladowania, jakie dotknęły abp. Lefebvre’a ze strony Stolicy Apostolskiej i biskupów [całego] świata, służyły przede wszystkim jako środek mający zastraszyć tych katolików, którzy opierali się rewolucji soborowej.
Zgadzam się również ze spostrzeżeniem Jego Ekscelencji bp. Bernarda Tissiera de Mallerais o współobecności dwóch podmiotów w Rzymie: Kościół Chrystusowy jest okupowany i zepchnięty w cień przez modernistyczną strukturę soborową, która zagnieździła się wewnątrz samej hierarchii i wykorzystuje autorytet swoich duchownych, żeby zatryumfować nad Oblubienicą Chrystusa i naszą Matką.

Powyższe słowa to kolejne potwierdzenie, pochodzące ze strony (niegdyś) wysokiego rangą hierarchy rzymskiego, że od czasu wystąpienia abp. Marcelego Lefebvre’a w latach 70. XX wieku upadek wśród posoborowej hierarchii kościelnej tylko się pogłębił. Dają one jednak także pewną nadzieję, że Arcybiskup kiedyś doczeka się rehabilitacji oraz że – co najważniejsze – broniona przez niego Tradycja katolicka odzyska należne jej miejsce.

Źródło

CZYTAJ RÓWNIEŻ:


(Wybór linków generowany przez serwer BIBUŁY)

Za: Wiadomości Tradycji Katolickiej (15 października 2020)

Zmieniony ( 15.10.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.