Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 118 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow postępy BEZPRAWIA państwa policyjnego arrow Kolejki w oczekiwaniu na godz. 12. "Blokujemy ludziom dostęp do produktów"
Tuesday 27 October 2020 19:52:06.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kolejki w oczekiwaniu na godz. 12. "Blokujemy ludziom dostęp do produktów" Drukuj Email
Wpisał: Vateuszek   
17.10.2020.

Kolejki w oczekiwaniu na godz. 12. "Blokujemy społeczeństwu,

ludziom, dostęp do produktów"

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-17/kolejki-w-oczekiwaniu-na-g-12-blokujemy-spoleczenstwu-dostep-do-produktow

Są sytuacje, że sklep jest pusty i mimo to nie można sprzedać towaru. Blokujemy dostęp do najważniejszych produktów naszemu społeczeństwu, co odbije się niekorzystnie na gospodarce - powiedziała Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji odnosząc się do kwestii wprowadzanych przez rząd godzin dla seniorów. Zgodnie z obowiązującymi od 15 października obostrzeniami, z normalnej pracy sklepów, aptek czy drogerii od poniedziałku do piątku zostały wyłączone godziny między 10:00 a 12:00, gdy zakupy będą mogły zrobić wyłącznie osoby po 60. roku życia. Chodzi o „minimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem wśród najstarszych członków populacji”.

Zdaniem prezes, to rozwiązanie nie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych, odbije się natomiast niekorzystnie na finansach, w tym państwa.

Branża wciąż odrabia straty

 - Cały czas próbujemy odrabiać straty z ostatniego lockdownu. Ograniczenia, które są obecnie wprowadzane, powodują, że sklepy mają minusowy obrót - mówiła Juszkiewicz. - Wiemy doskonale, że osoby starsze przez cały dzień przychodzą do sklepów, a my przez te dwie godziny, kiedy są ograniczania, nie mamy ruchu, zakupy robią wówczas pojedyncze osoby - argumentowała.

 - Są sytuacje, że sklep jest pusty i mimo to nie można sprzedać towaru. Blokujemy dostęp do najważniejszych produktów naszemu społeczeństwu – stwierdziła.

Jak podkreśliła Juszkiewicz, w rozmowach z rządem przedstawiciele branży wielokrotnie wyrażali postulat, że to rozwiązanie nie zabezpiecza seniorów.

 - To działa w ten sposób, że my mamy gorszy ruch w sklepie, na czym traci biznes i gospodarka, a ci seniorzy i tak przyjdą po 12:00 - kontynuowała. - Jeśli otwieramy dla nich sklepy od 10:00 do 12:00, to w praktyce to wygląda w ten sposób, że od rana nie mamy ruchu. Bo jeżeli ktoś się wybiera na zakupy rano, a nie zdąży zrobić zakupów do 10:00, to po prostu rezygnuje - wyjaśniła. 

 Handlowcy obawiają się, że podobnie jak miało to miejsce w okresie wcześniejszego funkcjonowania godzin dla seniorów, teraz również utworzą się kolejki przed sklepami.  Propozycje, które zdaniem gościa programu mogłoby mieć pozytywny wydźwięk dla handlu oraz poprawy bezpieczeństwa seniorów, to np. wydzielona strefa w sklepach, specjalna kasa czy obsługa bez kolejki.

 Niedziela handlowa

 Poniesione straty sklepy starają się kompensować wydłużaniem godzin pracy.

 - Uważamy, że dodatkowym udogodnieniem powinno być zniesienie zakazu handlu w niedzielę (szczególnie w okresie pandemii i po pandemii) po to, żeby społeczeństwo mogło rozłożyć zakupy na 7 dni w tygodniu - mówiła Renata Juszkiewicz.

- Druga fala koronawirusa jest dla nas bardzo ryzykowna, gdyż wiemy doskonale, że uderzy to na pewno w nasz wynik finansowy, a przez to we wpływy do budżetu państwa - spuentowała prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Zmieniony ( 17.10.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.