Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 139 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Prawo 20 arrow Na mszy było zbyt wiele osób, ksiądz stanął przed sądem. Wyrok uniewinniający.
Tuesday 19 October 2021 14:20:34.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Na mszy było zbyt wiele osób, ksiądz stanął przed sądem. Wyrok uniewinniający. Drukuj Email
Wpisał: sędzia Sądu Rejonowego   
19.10.2020.

Na mszy było zbyt wiele osób, ksiądz stanął przed sądem.

Wyrok uniewinniający.Ksiądz z Leżajska (Podkarpacie) odpowiadał przed sądem w związku z nabożeństwem, które odprawił w maju. Podczas mszy w kościele było więcej osób, niż pozwalały na to obowiązujące wówczas przepisy.

W poniedziałek zapadł wyrok uniewinniający kapłana.

Jak oceniła w uzasadnieniu Jolanta Leś- Czernecka, sędzia Sądu Rejonowego w Leżajsku, "oskarżenie było na podstawie przepisów niezgodnych z prawem". Wskazała również, że przepisy nie precyzowały, kto miałby wiernych liczyć.

Ludwik Skurzak, adwokat księdza podkreślał, że nie był on zobowiązany do liczenia wiernych, a zgodnie z prawem kościelnym kapłan nie może wyrzucić wiernych z kościoła.

Wyrok nie jest prawomocny.

Na wniosek policji

Z wnioskiem o ukaranie duchownego wystąpiła do sądu policja. Zarzuciła mu wykroczenie z art. 54 Kodeksu wykroczeń o naruszaniu przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych.

Zmieniony ( 19.10.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.