Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 139 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Już cuchnie arrow Gdzie się podziało "pokolenie jot-pe-dwa"
Thursday 04 March 2021 10:59:02.32.
migawki
            Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Gdzie się podziało "pokolenie jot-pe-dwa" Drukuj Email
Wpisał: Dextimus   
26.10.2020.

 

 

Gdzie się podziało "pokolenie jot-pe-dwa"dawniej: Kronika Novus Ordo
Breviarium Historiæ Ecclesiæ Postconciliaris


Krótki przegląd wydarzeń z życia Kościoła posoborowego

26 października 2020

Dextimus https://breviarium.blogspot.com/2020/10/gdzie-sie-podziao-pokolenie-jot-pe-dwa


        Lewackie bojówki zaczynają atakować fizycznie nasze katolickie świątynie. Na razie ograniczają się do naklejania plakatów, rozrzucania ulotek, wywieszania banerów i oznaczania terenu kolorowym moczem w puszkach  pod ciśnieniem czy nawet wyrywania burs kapłanom, ale - biorąc pod uwagę bierność sił porządkowych, za kilka dni zapewne rozpoczną się rękoczyny, wybijanie szyb, podpalenia i plądrowanie wnętrz, z rozbebeszaniem tabernakulów i rozsypywaniem Ciała Pańskiego na posadzkach. 

Gdzieniegdzie z barbarzyńskim najazdem próbują walczyć miejscowi kibole, nacjonaliści, nielubiane przez hierarchię grupki tradycjonalistyczne i konserwatywne (np. Krucjata Młodych TFP) oraz, szczególnie na terenach wiejskich, miejscowa zdroworozsądkowa ludność. Nierzadko przy niezadowoleniu kurialistów, którzy się potem muszą od tych akcji obronnych rytualnie odcinać...

Znacznie ciekawsza jest odpowiedź na pytanie - kogo w tym gronie samozwańczych obrońców katolickich świątyń NIE widać?

Ano nie widać członków KSM, nie widać oazowiczów, kościołowiczów domowych, nie widać neokatechumenów, duchaczy, odnawiaczy, dziennikarzy katolewackich tygodników, nie widać tak licznych formalnie członków różnych posoborowych wspólnot zjednoczonego przemysłu rozrywkowego, nie widać wyznawców internetowych telekaznodziejów typu Zielińskiego czy o. Szustaka... Gdzie oni się wszyscy pochowali? Dlaczego nie dają świadectwa swojej wiary? Gdzie świeżo bierzmowani z otrzymanym właśnie darem męstwa? Gdzie wcięło lednicowo-kremówkowe "pokolenie Jot Pe Dwa", rzekomo gotowe wypłynąć na głębię, świadczyć za wiarę w każdy czas, byle był catering i kamery...

Gdzie te tłumy pielgrzymujące na światowe dni moździerzy?

Może dlatego, że większość z nich... stoi w atakującym tłumie, z wirtualnymi kostkami brukowymi pod palcami na klawiaturach i z czerwonymi piorunami doklejonymi do zdjęć profilowych w serwisach społecznościowych domagając się "prawa wyboru", tego, żeby już "nie piekło kobiet" i żądając "wypierdalania" przez to przebrzydłe katolickie duchowieństwo z ich życia i okolicy..

Od 14 lat prowadzę tego bloga i ostrzegałem, że to się tak skończy. Upadkiem z hukiem. Wyłożeniem się posoborowia na ryj. I będzie płacz i zgrzytanie zębów. Jak ktoś ma. 

Bo to się musiało tak skończyć. Owoce posoborowia są wszędzie robaczywe, zgnite i nadają się do wyrzucenia w ogień. Tylko i wyłącznie.

=============================

Sztandar wyprowadzić!

Jak się robi duszpasterstwo na kremówkach, Barce, Taize, Lednicy, jednym papieżu, sacropolo i pomocy charytatywnej bez formacji, autorytetu księdza, doktryny i męstwa to Kościół staje się świeckim przytuliskiem z elementami cepeliady i indywidualnej terapii psychologicznej

(dr hab. Sławomir Cenckiewicz)

Zmieniony ( 26.10.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.