Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 13 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Nie szczepić 20+ arrow Szczepionka "przeciwko polio" wywołała groźną epidemię w Afryce?
Friday 23 April 2021 04:01:21.33.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Szczepionka "przeciwko polio" wywołała groźną epidemię w Afryce? Drukuj Email
Wpisał: Światowa Organizacja Zdrowia   
11.11.2020.

 

 

Szczepionka "przeciwko polio" wywołała groźną epidemię w

Afryce?


Jan Bodakowski 11.11.2020 https://prawy.pl/111322-szok-ta-szczepionka-wlasnie-wywolala-grozna-epidemie-w-afryce/


Niezbyt rozsądne są nadzieje, że szczepionka na Covid wyzwoli nas od rzekomej pandemii. Już oficjalnie wiadomo, że władze na całym świecie zagwarantowały producentom covidowej szczepionki bezkarność w wypadku efektów niepożądanych.

Tymczasem w Afryce, właśnie w wyniku szczepień, wybuchła epidemia polio — choroby Heinego-Medina.

Jak informował przed miesiącem ABC News, portal jednej z największych amerykańskich telewizji informacyjnych, „Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że nowa epidemia polio w Sudanie jest powiązana z trwającą epidemią wywołaną przez szczepionki w Czadzie — tydzień po tym, jak agencja ONZ ds. Zdrowia ogłosiła, że kontynent afrykański jest wolny od dzikiego wirusa polio".

Według ABC News „w oświadczeniu (...) WHO stwierdziła, że dwoje dzieci w Sudanie — jedno ze stanu Darfur Południowy, a drugie ze stanu Gedarif, niedaleko granicy z Etiopią i Erytreą - zostało sparaliżowanych w marcu i kwietniu".

- Obaj zostali niedawno zaszczepieni przeciwko polio. WHO stwierdziła, że wstępne dochodzenie w sprawie epidemii pokazuje, że przypadki są powiązane z trwającą epidemią wywołaną przez szczepionki w Czadzie, która została wykryta po raz pierwszy w zeszłym roku, a obecnie rozprzestrzenia się w Czadzie i Kamerunie. (…) Sekwencjonowanie genetyczne potwierdziło liczne przypadki wprowadzenia wirusa do Sudanu z Czadu - czytamy.

Z doniesień na stronie ABC News wynika, że „WHO stwierdziła, że wykryła 11 dodatkowych przypadków polio pochodzących ze szczepionek w Sudanie i że wirus został również zidentyfikowany w próbkach środowiskowych".

- Zwykle jest o wiele więcej niezgłoszonych przypadków dla każdego potwierdzonego pacjenta z polio. Wysoce zaraźliwa choroba może szybko rozprzestrzeniać się w zanieczyszczonej wodzie i najczęściej dotyka dzieci poniżej 5. roku życia - podkreślono.

Zdaniem ABC News "w rzadkich przypadkach żywy wirus polio w szczepionce doustnej może mutować do postaci zdolnej do wywołania nowych epidemii".

- W zeszłym tygodniu WHO i partnerzy oświadczyli, że kontynent afrykański jest wolny od dzikiego wirusa polio, nazywając to „niesamowitym i emocjonującym dniem". WHO ostrzegła, że ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się polio wywołanego szczepionkami w Afryce Środkowej i Rogu Afryki jest „wysokie", odnotowując ruchy ludności na dużą skalę w regionie. Kilkanaście krajów afrykańskich walczy obecnie z epidemiami polio wywołanymi przez wirusa, w tym Angola, Kongo, Nigeria i Zambia - podkreślono.

Z informacji ABC News wynika, że „polio nadal występuje endemicznie w Afganistanie i Pakistanie; oba kraje również walczą o powstrzymanie epidemii polio wywołanej szczepionkami".

Zmieniony ( 11.11.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.