Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 14 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow HISTORIE ponure, których skutki się wloką. arrow Wirtualny Nowy Przemysł! PIMS - RYMS !! Ależ groźna!!! [choroba]
Wednesday 20 January 2021 04:42:20.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Wirtualny Nowy Przemysł! PIMS - RYMS !! Ależ groźna!!! [choroba] Drukuj Email
Wpisał: Wirtualny Nowy Przemysł   
25.11.2020.

 

 

Wirtualny Nowy Przemysł! PIMS - RYMS !! Ależ groźna!!!

1. Bierzemy jakąś znaną od lat chorobę o nieznanej etiologii (skoro nieznana to nikt nie będzie wnikał), np. chorobę Kawasakiego
2. Wymyślamy dla niej fajną nowa nazwę, np. Pediatryczny wieloukładowy zespół zapalny tymczasowo związany z zakażeniem SARS-CoV-2
3. Mamy o czym pisać i czym straszyć przez najbliższe pół roku, a i szczepionka lepiej będzie schodzić
4. profit

==================================

PIMS-TS nową chorobą po przebytym koronawirusie. "To moment, aby zacząć bić na alarm"

Wg.: Maja Kołodziejczyk https://www.edziecko.pl/starsze_dziecko/7,79349,26545093,nowa-choroba-po-przebytym-koronawirusie-przybywa-dzieci-z-ciezkimi.

          Rośnie liczba dzieci z objawami PIM-TS ujawniającym się po przebytym koronawirusie. W ciągu ostatnich dni do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie trafiło dziewięcioro pacjentów z tą dolegliwością.

       Jak czytamy w serwisie Wirtualny Nowy Przemysł, we wtorek Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie poinformował, że w ciągu dziesięciu dniu do placówki trawiło dziewięcioro dzieci z ciężkimi objawami PIMS-TS, czyli pediatrycznego wieloukładowego zespołu zapalnego, ujawniającego się po przebytym COVID-19. Pracujący w szpitalu pediatra i neonatolog prof. Przemko Kwinta przyznaje, że stan zdrowia młodych pacjentów jest ciężki.

PIMS-TS nową chorobą po przebytym koronawirusie

To jest ten moment, aby zacząć bić na alarm - powiedział prof. Przemko Kwinta. Lekarz poinformował, że dzieci przebywające w krakowskim szpitalu mają niewydolność serca i są w stanie ciężkiego zagrożenia życia. Wiadomo, że PIMS atakuje dzieci w każdym wieku, a w placówce znajdują się pacjenci, zarówno w wieku kilkunastu lat, jak i kilku miesięcy. Najstarszy z nich ma 16 lat.

Objawy PIMS-TS 

PIMS-TS jest dziecięcym wieloukładowym zespołem zapalnym, występującym nawet po przebytym, również bezobjawowo, koronawirusie. To choroba immunologiczna organizmu objawiająca się wysoką, trwającą minimum trzy dni gorączką, której nie da się zbić lekami. U chorych występuje wysypka na dłoniach i stopach, wybroczyny w jamie ustnej, osłabienie oraz odwodnienie. PIMS-TS atakuje wiele układów w organizmie dziecka, doprowadza do zaburzeń kardiologicznych (niewydolności serca) i wywołuje zmiany w naczyniach wieńcowych. Objawy PIMS-TS są podobne do wstrząsu toksycznego i zespołu Kawasakiego, czyli ostrej choroby zapalnej atakującej małe i średnie naczynia krwionośne.

Jeśli występuje gorączka i co najmniej dwa z dodatkowych objawów, to powinniśmy odwiedzić lekarza rodzinnego, pierwszego kontaktu - powiedział profesor Kwinta.
Zwrócił również uwagę na fakt, że samo odnotowanie przez rodziców koronawirusa u dziecka może być wyjątkowo trudne, ponieważ najmłodsi często przechodzą go bezobjawowo. Co za tym idzie, opiekunowie mogą nie powiązać objawów PIMS-TS z chorobą występującą po zakażeniu COVID-19.
Te dzieci mają przede wszystkim ciężką niewydolność serca, zagrażającą życiu. To choroba wieloukładowa. Często atakuje też nerki, wątrobę. Można stwierdzić zmiany w naczyniach wieńcowych - na razie nie możemy powiedzieć czy te zmiany nie okażą się problemem także za kilka miesięcy, lat - tłumaczył lekarz.

Leczenie PIMS-TS, wynikającego z nieprawidłowej reakcji immunologicznej organizmu po przejściu COVID-19, polega na podawaniu chorym leków sterydowych oraz wlewach immunoglobulin.

Prof. Przemko Kwinta zauważa, że [---]

Zmieniony ( 26.11.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.