Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 28 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje 20+ arrow Kiełbasa zabija. W Olsztynie.
Tuesday 20 April 2021 01:21:51.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kiełbasa zabija. W Olsztynie. Drukuj Email
Wpisał: Prezydent Olsztyna   
08.12.2020.

 

 

Kiełbasa zabija. W Olsztynie.

 

Dyrektor szpitala odwołany ze stanowiska po podaniu informacji, że placówka nie wykonuje tzw. aborcji?


https://www.radiomaryja.pl/informacje/olsztyn-dyrektor-szpitala-odwolany-ze-stanowiska-po-podaniu-informacji-ze-placowka-nie-wykonuje-tzw-aborcji/

Prezydent Olsztyna odwołał ze stanowiska dyrektora szpitala miejskiego, Andrzeja Bujnowskiego. W ostatnich dniach w ankiecie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka szpital zadeklarował, że nie przeprowadza zabójstw nienarodzonych dzieci.

„Prezydent Olsztyna odwołał Andrzeja Bujnowskiego ze stanowiska dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego. Decyzja została poprzedzona zasięgnięciem opinii działającej przy placówce Rady Społecznej. Przyczyną była utrata zaufania Prezydenta Olsztyna w stosunku do dyrektora Bujnowskiego” – poinformowała w poniedziałek po południu rzecznik prasowa olsztyńskiego Urzędu Miasta Marta Bartoszewicz.

Andrzej Bujnowski pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie od 7 września. Marta Bartoszewicz dodała, że pełniącą obowiązki dyrektora została Lucyna Kiełbasa.

„Wkrótce ogłoszony zostanie konkurs na stanowisko dyrektora tego szpitala” – poinformował ratusz.

W ostatnich dniach Helsińska Fundacja Praw Człowieka wysłała do szpitala miejskiego w Olsztynie, podobnie jak do kilkudziesięciu innych szpitali w kraju, ankietę dotyczącą przeprowadzania zabójstw nienarodzonych dzieci. Ankieta nawiązywała do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 22 października, który opowiedział się za prawną ochroną chorych nienarodzonych dzieci. W odpowiedzi na tę ankietę szpital odpisał, że nie przeprowadza tzw. aborcji.

Odpowiedź szpitala wywołała burzę w lokalnych mediach, a prezydent Olsztyna publicznie zapowiedział, że przeprowadzi z dyrektorem szpitala rozmowę. Prezydent Piotr Grzymowicz przypominał w wydanym w tej sprawie oświadczeniu, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie został dotąd opublikowany, w związku z czym nie ma go w obiegu prawnym.

W odpowiedzi szpital miejski stwierdził, że doszło do nieporozumienia, ponieważ w tej placówce rocznie wykonywanych jest bardzo niewiele tzw. aborcji i wskazywał, że w ostatnim czasie nie zgłosiła się żadna pacjentka.

„Wszystkie procedury ginekologiczne i położnicze, w tym także zabiegi przerywania ciąży, wykonywane są zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. (…) Nie zaistniała dotychczas sytuacja, w której Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie odmówiłby przeprowadzenia zabiegu przerywania ciąży w przypadku dopuszczonym przepisami prawa” – napisała placówka w wydanym w piątek oświadczeniu podpisanym m.in. przez dyrektora Andrzeja Bujnowskiego.

Trybunał Konstytucyjny 22 października orzekł, że przepis zezwalający na zabijanie chorych nienarodzonych dzieci jest niezgodny z konstytucją. Wyrok zapadł w pełnym składzie. Orzeczenie nie zostało dotąd opublikowane.

PAP/radiomaryja.pl

Zmieniony ( 08.12.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.