Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 87 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wirus w koronie; aspekt medyczny arrow Respiratory skracają życie wielu pacjentom
Sunday 18 April 2021 23:33:04.32.
migawki

18.04.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Respiratory skracają życie wielu pacjentom Drukuj Email
Wpisał: dr Zbigniew Hałat   
14.12.2020.

Respiratory skracają życie wielu pacjentom

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/201209397-Ekspert-TV-Trwam-Respiratory-skracaja-zycie-wielu-pacjentom.html

- Straszenie ludzi śmiercią z powodu zakażenia wirusem wywołującym chorobę koronawirusową i czynienie z tego pretekstu do szczepień, jest moim zdaniem szalenie nieuczciwe - mówił w Telewizji Trwam dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, były wiceminister zdrowia i były Główny Inspektor Sanitarny.


      Dr Zbigniew Hałat mówi, że obecnie nie można mówić o szczepionkach na koronawirusa, a o „kandydatach na szczepionkę”. - 2 grudnia Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), w której opinie wielu wierzy, łącznie z naszymi rządzącymi, stwierdziła, że jest kilkunastu kandydatów, którzy przeszli trzecią fazę. Jest ich trzynastu. Większość z nich pochodzi wyłącznie z jednego kraju. W ogromnej większości są to firmy chińskie, łącznie z Pfizerem, który ma w swojej szczepionce elementy z Niemiec, ale także z Chińskiej Republiki Ludowej - Kiedy dzisiaj w Polsce mówimy o szczepionkach, jest to odległa przyszłość – dodał.

       - Zasada, że należy docenić wartość szczepionek w zachowaniu zdrowia i życia ludzi obowiązuje, ale pod warunkiem, że te szczepionki są przebadane. Te, o których mówimy, nie są przebadane, o czym wszyscy dokładnie wiedzą - tłumaczył widzom TV Trwam epidemiolog.

Jak wyjaśnia Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny, „bezpieczeństwo szczepionek jest szacowane w badaniach klinicznych u ludzi: kolejno w badaniach I fazy, gdzie badane jest właśnie bezpieczeństwo szczepionki, w badaniach II fazy, gdzie głównie badana jest odpowiedź układu odporności osób zaszczepionych i poszukiwana jest optymalna dawka oraz w badaniach III fazy, gdzie oceniana jest skuteczność i bezpieczeństwo pod kątem występowania niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz bezpieczeństwo jej podawania z innymi szczepionkami już ujętymi w programach szczepień”. Następnie szczepionka trafia do rejestracji do Europejskiej Agencji Leków.

Dopiero „po zarejestrowaniu szczepionki nadal prowadzone są badania porejestracyjne obejmujące uzupełniające badania kliniczne IV fazy, gdzie badane są duże populacje, co umożliwia wychwycić najrzadziej występujące ciężkie NOP lub takie które występują w odległym czasie po szczepieniu”.

Szczepionki przeciw Covid-19 typu mRNA, opracowywane przez firmę Pfizer we współpracy z firmą BioNTech (robocza nazwa preparatu: BNT162b2) oraz przez firmę Moderna we współpracy z National Institute of Allergy and Infectious Diseases (robocza nazwa preparatu: mRNA-1273) przeszły wszystkie trzy fazy badań klinicznych przed rejestracją w Europejskiej Agencji Leków, podobnie jak szczepionka wektorowa firmy AstraZeneca, opracowywana we współpracy z Uniwersytetem w Oksfordzie.

Dr Hałat skrytykował jednak plany rządu, dotyczące systemu masowego szczepienia Polaków. - Budowanie całego systemu „dzielenia skóry na niedźwiedziu”, skoro ten „niedźwiedź” jeszcze „hasa sobie na wolności”, moim zdaniem jest absurdem - mówił. Krytykował też Ministerstwo Zdrowia. - Straszenie ludzi śmiercią z powodu zakażenia wirusem wywołującym chorobę koronawirusową i czynienie z tego pretekstu do szczepień, jest moim zdaniem szalenie nieuczciwe - stwierdził.

Hałat przekonywał także, że „należy też zrewidować stosowanie respiratorów, o których wiadomo, że niestety skracają życie wielu pacjentom”. Zastrzegł tylko, że „należy stosować inne techniki lecznicze, leczyć wcześnie”. Rozmówca TV Trwam stwierdził, że priorytetem w walce z Covid-19 powinna być właściwa terapia, nie zaś masowe szczepienia. - Zły stan zdrowia jest powodem do skutecznego leczenia. Skuteczne leczenie, a nie szczepienie - apelował.

Zbigniew Hałat już wcześniej przekonywał, że koronawirus „nie mógł powstać w sposób naturalny”, krytykował WHO za zajmowanie się „głównie swoimi sprawami, a więc przede wszystkim promowaniem kultury LGBT czy też tzw. genderyzmu, zamiast właśnie tym, z czego żyć powinna, a więc zwalczaniem chorób zakaźnych”, a o dyrektorze tej organizacji mówił, że jest „znanym z przeszłości terrorystą etiopskim”.

Zmieniony ( 14.12.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.