Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 110 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Już cuchnie arrow Zbrodnicze bluźnierstwa Kongregacji Nauki Wiary.
Monday 01 March 2021 16:46:00.32.
migawki
            Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc. Powinna pomóc zatrwożonym. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej... [było 2 014 tys..]

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Zbrodnicze bluźnierstwa Kongregacji Nauki Wiary. Drukuj Email
Wpisał: Kongregacja Nauki Wiary   
22.12.2020.

 

 

Zbrodnicze bluźnierstwa Kongregacji Nauki Wiary.

[głęboko zszokowany, po konsultacjach z teologami, publikuję pod powyższym tytułem. MD]

 

Kongregacja Nauki Wiary opublikowała dokument nt.

szczepionek przeciwko Covid-19


2020-12-21

http://www.podlasie24.pl/siedlce/kosciol/kongregacja-nauki-wiary-opublikowala-dokument-nt.-szczepionek-przeciwko-covid-19-30a0a.html

https://episkopat.pl/kongregacja-nauki-wiary-opublikowala-dokument-nt-szczepionek-przeciwko-covid-19/?fbclid=IwAR0vMlZnECtELlNOA2JXPs8i_bsLepDJBeAmb-rF138knkQ0DuWrSNiHIYo

W związku z tym, że w różnych krajach są już dostępne do dystrybucji i stosowania pierwsze szczepionki przeciwko Covid-19, Kongregacja Nauki Wiary kolejny raz udzieliła wskazówek w tej kwestii, tym razem w „Nocie Kongregacji Nauki Wiary na temat moralnej oceny stosowania niektórych szczepionek przeciw Covid-19” z 21.12.2020 roku.Tym samym Kongregacja Nauki Wiary dostarcza refleksji nad moralnym aspektem stosowania szczepionek przeciwko Covid-19, które opracowano na podstawie linii komórkowych z tkanek pobranych z dwóch płodów abortowanych.

Kongregacja podkreśla, że gdy nie są dostępne szczepionki przeciwko Covid-19, które nie budzą zastrzeżeń etycznych, jest moralnie dopuszczalne stosowanie szczepionek przeciwko Covid-19, które wykorzystały linie komórkowe z abortowanych płodów w procesie badawczym i produkcyjnym”.

Dokument Kongregacji zwraca jednakże uwagę, że „godziwe moralnie używanie tego typu szczepionek, ze względu na szczególne warunki czyniące go takim, nie może stanowić samej z siebie legitymizacji, również pośredniej, dla praktyki aborcji, i zakłada sprzeciw wobec tej praktyki ze strony tych, którzy te szczepienia stosują”.
Nota Kongregacji podkreśla, że „dozwolony użytek takich szczepionek nie zakłada i nie może zakładać w żaden sposób moralnej akceptacji dla użycia linii komórkowych pochodzących z abortowanych płodów”.
Kongregacja Nauki Wiary zauważa również, że szczepienie nie jest obowiązkiem moralnym i że, z tego powodu, powinno być dobrowolne.
W kwestii dopuszczalności tych szczepionek oraz zasadności ich stosowania, przygotowywane jest stanowisko Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych, które zostanie opublikowane w bliskiej przyszłości.
BP KEP [ja]

Zmieniony ( 22.12.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.